Świdrujące Tygrysy triumfują w drugim turnieju kwalifikacyjnym do MP

E-sport
Świdrujące Tygrysy triumfują w drugim turnieju kwalifikacyjnym do MP
fot. Cybersport.pl

Za nami drugi turniej kwalifikacyjny na Mistrzostwa Polski. Tym razem najlepsze okazały się Świdrujące Tygrysy na czele z Piotrem „Glebo” Dąbrowskim. W związku z tym na koncie triumfatorów znalazło się 100 punktów, bezcenne w kontekście walki o awans do kolejnej fazy rywalizacji.

Świdrujące Tygrysy na swojej drodze pokonały między innymi Team Sprzedani 2, czyli zespół Remigiusza „Overpow” Puscha i Rafała „Bubnik” Styczyńskiego, a także Digital Paradox Cloud - byłe Infinite eSports, które walczyło w otwartych kwalifikacjach do EU Challenger Series z serwera EUNE. W finale Glebo i spółka pokonali dobrze spisującą się ostatnio ekipę Fluffy Tail, gdzie znaleźć możemy chociażby duet Astray-Mgr znany z występów w TDX.convicted czy Digital Paradox Infernal.


Miejsce trzecie tymczasem przypadło ekipie Barykada, która przegrała półfinałowe starcie ze Świdrującymi Tygrysami. Tym samym doszło do rewanżu za ćwierćfinał pierwszego turnieju. W meczu o trzecie miejsce gorsza okazała się natomiast drużyna elefant złożona z powracających weteranów sceny. W szeregach tej formacji oprócz Krystiana „Czaru” Przybylskiego znajdziemy chociażby Arkadiusza „Omnibrag” Szwarcera czy Łukasza „Tuki” Kulpę.


Poznaliśmy już wyniki dwóch z sześciu turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski. Jeszcze wiele może się zmienić i żadna z ekip nie zagwarantowała sobie miejsca w kolejnej fazie zmagań, żadna też swojej szansy nie straciła. Kilka zespołów znajduje się jednak znacznie bliżej awansu niż pozostałe…


Tabelę na tę chwilę otwiera Barykada (160 punktów). Ekipa złożona z doświadczonych graczy na czele z weteranem sceny, Danielem „Owen” Durzyńskim, prezentuje się w ostatnich tygodniach znakomicie, regularnie docierając do ostatnich rund kolejnych turniejów eliminacyjnych do Pucharu Polski czy Mistrzostw Polski. Kolejną pozycję okupują Świdrujące Tygrysy i Fluffy Tail ze 140 oczkami, natomiast czwarte miejsce zajmuje zespół elefant z większą już stratą (obecnie 100 punktów). Nieźle radzą sobie także Jasny Gwint, Selama ashal’anore czy Digital Paradox Cloud (80 pkt.). Kolejny turniej kwalifikacyjny odbędzie się już 13 lutego.

Rafał Fiodorow
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie