Teodorczyk drugi w plebiscycie na piłkarza roku w Belgii!

Piłka nożna
Teodorczyk drugi w plebiscycie na piłkarza roku w Belgii!
fot. PAP/BELGA

W plebiscycie na najlepszego piłkarza Jupiler Pro League 2016 Łukasz Teodorczyk zajął drugie miejsce! Do tego sukcesu wystarczyło mu zaledwie pół roku gry w Anderlechcie Bruksela. Tegoroczny Złoty But powędrował do Jose Izquierdo z Clubu Brugge.

Drugie miejsce dla Teodorczyka w plebiscycie organizowanym przez "Het Laatste Nieuws" to olbrzymi sukces. Po pierwsze Polak w Belgii grał zaledwie pół roku, a już zaskarbił sobie sympatie kibiców oraz dziennikarzy. Po drugie takim osiągnięciem nie mogą pochwalić się legendy polskiego futbolu występujące w Belgii – Grzegorz Lato czy Włodzimierz Lubański.

 

Teodorczyka wyprzedził jedynie Jose Izquierdo z Clubu Brugge, który uzyskał 268 punktów. Teodorczyk otrzymał ich 183. Z dużą przewagą pokonał jednak trzeciego w tej klasyfikacji Ruuda Vormera (Club Brugge). Ten zgromadził 86 punktów.

 

Reprezentant Polski jest najlepszym strzelcem Jupiler Pro League. W tym sezonie zdobył już 17 bramek. Świetna gra spowodowała, że o Teodorczyka pyta wiele znanych europejskich klubów. Trzeba jednak pamiętać, że Anderlecht tylko go wypożyczył, choć  ma zagwarantowaną opcję wykupu z Dynama Kijów. Władze zespołu prawdopodobnie z niej skorzystają, ale niewykluczone, że następnie rozważą jedną z ofert dla Polaka, których na pewno nie zabraknie.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie