Rajd Szwecji: Latvala liderem po czterech OS

Moto
Rajd Szwecji: Latvala liderem po czterech OS
fot. PAP

Fin Jari-Matti Latvala (Toyota Yaris), który wygrał czwartkowy prolog Rajdu Szwecji, drugiej rundy mistrzostw świata, prowadzi w imprezie po czterech odcinkach specjalnych.

W piątek wszystkie odcinki specjalne rozgrywane są w Norwegii. Dwa pierwsze tego dnia wygrał Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na trzecim - Svullrya 1 o długości 24,9 km - najszybszy był Latvala i dzięki temu wrócił na pozycję lidera.

 

Drugi jest Neuville ze stratą 3,9 s, a trzeci Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen DS3 WRC) - 18,8 s.

 

Na czwartej pozycji plasuje się obrońca tytułu, zwycięzca Rajdu Monte Carlo, pierwszej tegorocznej rundy MŚ, Francuz Sebastien Ogier (Ford Fiesta WRC) ze stratą 19,1 s do lidera.

 

W piątek kierowcy mają do przejechania jeszcze trzy odcinki specjalne. W sobotę i niedzielę będą walczyli wyłącznie na trasach w Szwecji.

 

Przez wiele lat w Rajdzie Szwecji triumfowali wyłącznie kierowcy ze Skandynawii. Po pięć zwycięstw mają w dorobku Fin Marcus Groenholm i Szwed Stig Blomqvist. Dominację Skandynawów dopiero w 2004 roku przełamał Francuz Sebastien Loeb, a w ostatnich latach trzykrotnie jego rodak Ogier.

AN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie