Kurek wrócił na przyjęcie i został bohaterem Skry! (WIDEO)

Pojawienie się Bartosza Kurka na przyjęciu było przełomowym momentem spotkania 21. kolejki PlusLigi Lotos Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów. Goście wygrali to starcie po tie-breaku, a Kurek otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu.

Bartosz Kurek od 2015 roku występował na pozycji atakującego. W pierwszej połowie obecnego sezonu PlusLigi 28-letni zawodnik nie miał zbyt wielu okazji do gry w barwach PGE Skry Bełchatów, zwykle z kwadratu dla rezerwowych obserwował występy Mariusza Wlazłego.

Kilka tygodni temu, w jednym z odcinków magazynu Polska 2017 pytaliśmy, czy trzymanie takiego zawodnika na ławce Skry nie jest zbyt wielkim marnotrawstwem? Eksperci Polsatu Sport Damian Dacewicz i Maciej Jarosz sugerowali wówczas, że ponowne przesunięcie tego zawodnika na pozycję przyjmującego może przynieść korzyść nie tylko ekipie z Bełchatowa, ale również reprezentacji Polski.

Kurek w kwadracie to marnotrawstwo!

W wyjazdowym spotkaniu Skry przeciwko ekipie Lotosu Trefla Gdańsk kibice doczekali się wreszcie powrotu Kurka na pozycję przyjmującego i dłuższego występu tego siatkarza. Manewr, na który zdecydował się trener bełchatowian Philippe Blain, przyniósł nadspodziewanie udany efekt.

Kurek pojawił się na parkiecie przy stanie 5:4 w drugim secie i pomógł swej drużynie w odniesieniu bardzo ważnego zwycięstwa. Choć rywale próbowali wykorzystać brak meczowego ogrania "nowego" przyjmującego, Kurek zaprezentował się na tej pozycji obiecująco. Poza tym zdobył dla bełchatowian 19 punktów (16 atak + 1 blok + 2 zagrywka). Dwa asy serwisowe w jego wykonaniu dały gościom decydujące punkty kończące drugą odsłonę.

Występ Bartosza Kurka w meczu z Lotosem Treflem Gdańsk w załączonym materiale wideo.