Wisła Kraków wygrała z Koroną Kielce. Strzał Małeckiego kandydatem do gola kolejki

W 21. kolejce LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała u siebie z Koroną Kielce 2:0. Wynik w 12. minucie otworzył Patryk Małecki, a jego trafienie ma duże szanse na zdobycie tytułu gola kolejki!

W pierwszym sobotnim meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny otwierające drugą połowę ligowej tabeli. Skazywana przed sezonem na pożarcie Korona, przed meczem plasowała się na dziewiątej lokacie, natomiast "Biała Gwiazda" uzbierała oczko mniej i zajmowała pozycję niżej.

Mecz zaczął się od mocnego uderzenia podopiecznych Kiko Ramireza. W 12. minucie niesamowitym uderzeniem popisał się Małecki i otworzył wynik meczu. Efektowne trafienie z woleja w okienko, z odległości osiemnastu metrów, ma niemałe szanse na zdobycie tytułu gola kolejki! Na taką ekstraklasę warto było czekać!

Pod koniec pierwszej połowy Korona była niezwykle bliska wyrównania, ale stojący na linii bramkowej Krzysztof Mączyński zablokował piłkę, którą z pola karnego w ostatniej chwili wybił Arkadiusz Głowacki. Wydawało się, że we wcześniejszej fazie tej akcji futbolówkę ręką zagrał obrońca Wisły Maciej Sadlok. Sędziujący zawody Tomasz Kwiatkowski nie zdecydował się jednak na odgwizdanie rzutu karnego.

W drugiej odsłonie również nie brakowało kontrowersji. W 79. minucie w polu karnym gości upadł Rafał Boguski i tym razem arbiter "wskazał na wapno". Powtórki pokazały jednak, że między Diawem, a napastnikiem krakowian nie doszło do kontaktu i karny podykowany został niesłusznie. "Jedenastkę" na gola zamienił Paweł Brożek, choć nie bez problemów. Jego pierwsze uderzenie sparował bowiem Michal Pesković, jednak wprost pod nogi napastnika, który za drugim razem posłał ją pomiędzy nogami golkipera do bramki.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Wisła miała doskonałą szansę na strzelenie trzeciego gola, jednak z odległości dziesięciu metrów fatalnie przestrzelił Semir Stilić.

Wisła Kraków - Korona Kielce 2:0 (1:0)
Bramki: Małecki 12, Brożek 79

Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok - Rafał Boguski, Krzysztof Mączyński, Denis Popović (85' Semir Stilić), Patryk Małecki - Zdenek Ondrasek (60' Paweł Brożek), Mateusz Zachara (69' Pol Llonch).

Korona Kielce: Michal Peskovic - Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Elhadji Pape Diaw, Ken Kallaste - Dani Abalo (65' Serhij Pyłypczuk), Vanja Marković (46' Jakub Mrozik), Nabil Aankour (80' Maciej Górski), Mateusz Możdżeń, Miguel Palanca - Ilijan Micanski.

Żółte kartki: Głowacki, Małecki, Mączyński.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).