Kowalkiewicz poznała kolejną rywalkę? Szykuje się hitowe starcie!

Sporty walki
Kowalkiewicz poznała kolejną rywalkę? Szykuje się hitowe starcie!
fot. Youtube

Karolina Kowalkiewicz (10-1, 1 KO, 2 SUB) po porażce z Joanną Jędrzejczyk (13-0, 4 KO, 1 SUB) cały czas walczy o kolejny pojedynek w organizacji UFC. Łodzianka marzy o rewanżu z polską mistrzynią i zapewnia, że prędzej czy później do niego dojdzie, ale wcześniej chce zmierzyć się jeszcze z Claudią Gadelhą (14-2, 2 KO, 6 SUB). Co więcej, Brazylijka przyjęła wyzwanie Kowalkiewicz!

Claudia Gadelha w organizacji UFc stoczyła już pięć pojedynków, a przegrywała tylko dwukrotnie z... Joanną Jędrzejczyk. Do tej pory tylko Polka potrafiła w zawodowym MMA pokonać Brazylijkę, która cały czas marzy o pasie mistrzowskim amerykańskiej organizacji. W ostatnim pojedynku "Claudinha" decyzją sędziów pokonała Cortney Casey i ponownie jest blisko walki o pas.

 

Kowalkiewicz nie odpuszcza Jędrzejczyk! "Nie dam jej wyboru"


Tytuł mistrzowski cały czas chodzi po głowie również Karolinie Kowalkiewicz, która w mediach społecznościowych w ostatnim czasie dość odważnie odgraża się Jędrzejczyk. Przed ewentualną walką rewanżową łodzianka na pewno musi zwyciężyć choćby jedną walkę, a doskonałą okazją na potwierdzenie swoich wysokich umiejętności i wielkich aspiracji może być walka właśnie z wysoko notowaną Gadelhą.

W wywiadzie dla FloCombat.com Kowalkiewicz zaproponowała walkę Brazylijce, a ta błyskawicznie na Twitterze przyjęła wyzwanie. Polka zaproponowała nawet rywalizację podczas UFC 211, które odbędzie się 13 maja w Dallas.
Aktualnie Karolina Kowalkiewicz zajmuje drugie miejsce w rankingu UFC kategorii słomkowej, a na pierwszej pozycji w kolejce pretendentów znajduje się właśnie Claudia Gadelha. Potencjalne zestawienie byłoby hitową walkę w kategorii słomkowej na świecie.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze