Stoch goni Prevca i Freunda w liczbie triumfów

Zimowe
Stoch goni Prevca i Freunda w liczbie triumfów
fot.PAP/EPA

Kamil Stoch wygrywając w niedzielę konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo odniósł 21. zwycięstwo w karierze i wyprzedził Austriaka Andreasa Goldbergera, z którym do tej pory dzielił 12. miejsce w klasyfikacji najlepszych pod tym względem.

W tym sezonie Polak poprawił swój dorobek już o sześć triumfów i ma o jeden mniej niż bezpośrednio go wyprzedzający Słoweniec Peter Prevc, który w sobotę był najlepszy ex aequo z Maciejem Kotem, a także Severin Freund. Niemiec do końca sezonu już nie wystąpi z powodu kontuzji.

 

Na czele rankingu wszech czasów skoczków z największą liczbą zwycięstw w PŚ znajduje się Gregor Schlierenzauer. Austriak, który niedawno wrócił do rywalizacji po ponadrocznej przerwie spowodowanej urazem i operacją więzadał krzyżowych, a teraz dochodzi do pełni sił po upadku na mamucie w Oberstdorfie, może pochwalić się 53 wygranymi. Rezultatu nie poprawił jednak od 6 grudnia 2014. Drugi jest Fin Matti Nykaenen - 46 triumfów, a trzeci Adam Małysz - 39. Obaj już nie skaczą.

 

Czwartą lokatę - 36 triumfów - zajmuje Fin Janne Ahonen, który kontynuuje karierę, ale jest cieniem zawodnika sprzed lat.


Najwięcej zwycięstw w konkursach PŚ (* oznaczono zawodników kontynuujących karierę): 1. Gregor Schlierenzauer (Austria) 53* 2. Matti Nykaenen (Finlandia) 46 3. Adam Małysz (Polska) 39 4. Janne Ahonen (Finlandia) 36* 5. Jens Weissflog (NRD/Niemcy) 33 6. Martin Schmitt (Niemcy) 28 7. Andreas Felder (Austria) 25 8. Thomas Morgenstern (Austria) 23 . Simon Ammann (Szwajcaria) 23* 10. Severin Freund (Niemcy) 22* . Peter Prevc (Słowenia) 22* 12. Kamil Stoch (Polska) 21* 13. Andreas Goldberger (Austria) 20 14. Andreas Widhoelzl (Austria) 18 Sven Hannawald (Niemcy) 18 16. Noriaki Kasai (Japonia) 17*
A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie