Fonfara: Czwartego marca chciałbym pokazać... nowego Fonfarę

Sporty walki

- Jestem super przygotowany. Czwartego marca będzie dzień, kiedy chciałbym pokazać nowego Andrzeja Fonfarę - powiedział Andrzej Fonfara (28-4, 16 KO) w Puncherze. Polak będzie walczył z Chadem Dawsonem (34-4, 19 KO) 4 marca w Nowym Jorku.

Artur Łukaszewski: Czy walka z Chadem Dawsonem jest już pewna?

 

Andrzej Fonfara: Tak. Właśnie przyjechałem na salę , mamy jeszcze dwa tygodnie sparingów i szlifowania formy. Później wylatujemy do Nowego Jorku, gdzie zmierzę się z Dawsonem.

 

Jak forma?

 

Jeszcze szlifujemy formę. Mam kilku sparingpartnerów. Jest też Nate Diaz, czyli zawodnik UFC, który swoim niewygodnym stylem daje mi się we znaki. Wszystko idzie jak najlepiej. Trener poprawił u mnie kilka rzeczy. Jestem super przygotowany. Czwartego marca będzie dzień, kiedy będę chciał pokazać nowego Andrzeja Fonfarę.

 

Czego spodziewasz się po Dawsonie?

 

To zawodnik, który jest niewygodny. Ma ogromne doświadczenie, boksował z wieloma świetnymi pięściarzami. Na pewno będzie chciał pokazać, że stać go na wygraną z kimś takim, jak ja. Zrobi wszystko, żeby wrócić do czołówki. Myślę, że będę mocniejszy fizycznie i to będę musiał w późniejszych rundach wykorzystać.

 

Cała rozmowa z Andrzejem Fonfarą w załączonym materiale wideo.

Artur Łukaszewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze