Strus wraca do gry! Zmierzy się z Tsarevem na ACB 53

Sporty walki

Po ponad dwuletniej przerwie do MMA powróci Piotr Strus (9-3, 4 KO). Rywalem Polaka na sobotniej gali ACB 53 w Olsztynie będzie Michail Tsarev (31-6, 8 KO, 21 SUB).

Tsarev miał pierwotnie zmierzyć się z Jonasem Billsteinem, lecz ostatecznie ta walka nie dojdzie do skutku. Organizacja ABC szybko jednak znalazła zastępstwo i to bardzo ciekawe. Do klatki po ponad dwóch latach przerwy do klatki powróci Piotr Strus. To niewątpliwie znakomita wiadomość dla wszystkich fanów MMA w Polsce.

- Wiedziałem, że jest w treningu, bo miałem z nim dobry kontakt. Widziałem, że jest w formie. Nadarzyła się okazja i Piotr się zgodził - powiedział Bajsangur Edelbiew, przedstawiciel ACB na Europę.

Ostatnie dwie walki Strus zremisował - najpierw z Abu Azaitarem, a ostatnio, choć w grudniu 2014 roku, z Jayem Silvą. Po raz ostatni wygrał w 2013 roku przez decyzję z Mattem Horwichem. Tsarev jest znacznie aktywniejszy, w poprzednim roku walczył trzy razy, więc w tym może upatrywać swoją przewagę. Rosjanin miał w przeszłości bić się na gali KSW z Borysem Mańkowskim, lecz wobec jego choroby do tej walki nie doszło.

Walka odbędzie się w limicie umownym do 88 kilogramów.

- To się działo tak szybko, bo w zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się o kontuzji Billsteina. Na razie mamy umowę na jeden pojedynek, KSW się zgodziło. Mamy w tym tygodniu galę, więc ciężko było zastanowić się głębiej nad jego przyszłością.

Rozmowa o powrocie Piotra Strusa w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze