Puchar Świata w Pjongczang: Ziobro wygrał kwalifikacje, Kubacki trzeci!

Zimowe
Puchar Świata w Pjongczang: Ziobro wygrał kwalifikacje, Kubacki trzeci!
fot. PAP

Jan Ziobro uzyskał 134,5 m i wygrał kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w południowokoreańskim Pjongczang. W ten sposób ustanowił pierwszy oficjalny rekord tej skoczni. Dawid Kubacki był trzeci po lądowaniu na 130,5 m. W konkursie wystąpi sześciu Polaków.

Drugi rezultat kwalifikacji - 131,5 m miał Słoweniec Anze Lanisek. Stefan Hula uplasował się na 24. miejscu skacząc 120 m.

 

Z zawodników czołowej "10" Pucharu Świata, którzy nie muszą walczyć w kwalifikacjach, po 134 m uzyskali Maciej Kot i Peter Prevc. Lider klasyfikacji pucharowej Kamil Stoch jako jedyny poprosił o obniżenie rozbiegu z 22. do 21. belki i wylądował w dobrym stylu na 132 m. Piotr Żyła doleciał do 124 m.

 

Ze skoku w kwalifikacjach zrezygnowali wicelider klasyfikacji generalnej Austriak Stefan Kraft oraz szósty Niemiec Andreas Wellinger.

 

Przed zawodami w Korei Południowej Stoch prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ z przewagą 140 punktów nad Kraftem. Trzeci jest Norweg Daniel Andre Tande ze stratą 146 pkt do lidera. Maciej Kot jest nadal piąty, a na dziesiątej pozycji plasuje się Piotr Żyła.

 

W środę pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o godz. 12:00.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie