Kontuzja Skrowrońskiej-Dolaty od początku wyglądała na poważny uraz i niestety wstępna diagnoza została potwierdzona przez późniejsze, szczegółowe badania. Polka w Warszawie pod okiem doktora Jacka Jaroszewskiego przeszła operację rekonstrukcji zerwanego więzadła krzyżowego. Teraz czeka ją wielomiesięczna rehabilitacja i walka o powrót do sportu.

- Na pewno nie zostanę desperatką, która w wieku 34 lat będzie chciała za wszelką cenę wrócić na parkiet. Nie muszę - na boisku udowodniłam sobie co chciałam. Każdy swój mecz zagrałam z wielką miłością do sportu i jeśli będzie mi dane powrócić na parkiet, to zrobię to wyłącznie dla siebie. Podejmę taką decyzję tylko wtedy, gdy moja dyspozycja będzie równie wysoka, jak w moim ostatnim meczu. Słabsza nie pojawię się na boisku - powiedziała Skowrońska-Dolata w rozmowie ze Sport.pl.

Skowrońska-Dolata w reprezentacji Polski rozegrała 288 spotkań. Na swoim koncie ma dwa tytuły mistrzyni Europy, srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku z 2015 roku oraz wiele osiągnięć klubowych, w tym kilkukrotnie mistrzostwo Włoch, mistrzostwo Turcji lraz Azerbejdżanu. Barwy włoskiego Foppapedretti Bergamo reprezentuje od 2016 roku. Wcześniej grała m.in. w Impelu Wrocław, Rabicie Baku czy Fenerbahce Stambuł.

Cała rozmowa z Katarzyną Skowrońską na Sport.pl.