Kibice Ajaksu Amsterdam zaatakowani w Warszawie!

Piłka nożna
Kibice Ajaksu Amsterdam zaatakowani w Warszawie!
fot.Cyfrasport

W czwartkowy wieczór dojdzie do meczu Legia - Ajax w ramach 1/16 finału Ligi Europy. Na to spotkanie dzień wcześniej do Warszawy przyleciała duża grupa kibiców z Amsterdamu. Wieczór poprzedzający potyczkę obu drużyn, fani Ajaksu spędzili w jednym ze stołecznych lokali. W godzinach nocnych Holendrzy zostali zaatakowani przez zamaskowanych sprawców.

Piłkarskie święto w Warszawie zostało zepsute jeszcze dzień przed meczem. Do dramatycznych zdarzeń doszło przy ulicy 11 Listopada na Pradze Północ. Lokal o nazwie "Chmury" był miejscem zabawy kibiców Ajaksu Amsterdam. Fani z Holandii spędzali wolny czas w sposób kulturalny i spokojny. Jednak w pewnej chwili ich bezpieczeństwo oraz pozostałych osób, które przebywały w środową noc w klubokawiarni zostało zagrożone.

Nagle wtargnęła grupa kilkudziesięciu zamaskowanych i agresywnych napastników. Jak podaje "Super Express" świadkowie twierdzą, że mogło być ich aż około pięćdziesięciu. Klub został całkowicie zdemolowany.

Na całe szczęście nikt nie został ranny. Zniszczenia w lokalu są jednak olbrzymie. Wandale najpierw powybijali szyby, a następnie wrzucali do środka race. Po zdarzeniu chuligani błyskawicznie oddalili się z miejsca awantury i nie zostali złapani. Są poszukiwani przez policję. Na miejscu zdarzenia wciąż trwają czynności dochodzeniowe.

 

Legia Warszawa potępia wszelkie formy przemocy i wandalizmu oraz zdecydowanie się od nich odcina - napisał na Twitterze Seweryn Dmowski, dyrektor Legii ds. mediów.

 

 

 

 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze