Moto GP: Vinales najszybszy drugiego dnia testów w Australii

Moto

Drugi dzień testów na Wyspie Filipa byl bardzo pracowity dla większości ekip, które w 100% chciały wykorzystać sprzyjającą pogodę, do sprawdzenia i przygotowania się do pierwszego wyścigu sezonu.

Maverick Vinales potwierdził swoją niesamowitą formę, wykręcając najlepszy czas dnia - 1:28,847s. To już kolejny dzień testowy w którym Hiszpan, po przejściu do Yamahy, podkreśla swoje aspiracje na sezon 2017. Jego przewaga nad drugim Markiem Marquezem była druzgocząca bo wyniosła blisko pół sekundy, a dokładnie 0.467s.

 

Marquez - mistrz świata MotoGP wykręcił drugi czas dnia - 1:29,306s, ale był zdecydowanie najbardziej pracowitym zawodnikiem na torze, przejeżdżając 107 okrążeń. Jako jeden z niewielu wykonał dwie symulacje wyścigu i jego tempo było nieprawdopodobne. Łącznie 24 okrążenia z tempem 1:29 minuty. Co więcej oba te przejazdy miały na celu sprawdzenie zachowania motocykla w dwóch różnych konfiguracjach elektroniki.

Trzeci rezultat wykręcił Cal Crutchlow, który tradycyjnie poza szukaniem najlepszych ustawień, testował nowe rozwiązania dla ekipy fabrycznej. Drugiego dnia testów był najszybszym zawodnikiem niezależnym.

Kolejny raz ze znakomitej strony pokazał się wracający do ekipy Aspara - Alvaro Bautista. Przesiadka na motocykl Ducati służy byłemu mistrzowi świata w uzyskiwaniu znakomitych rezultatów i regularnym pojawianiu się w najszybszej piątce zawodników MotoGP, mimo problemów ze znalezieniem optymalnych ustawień.

Niestety drugi dzień testów w Australii nie był szczęśliwy dla Daniego Pedrosy, który rano obudził się z gorączką i zmuszony był pauzować podczas porannej sesji. W drugiej części dnia zdecydował się wrócić na tor notując 16 rezultat i przejeżdżając zaledwie 40 okrążeń.

Świętujący swoje 38 urodziny Valentino Rossi zajął 8 miejsce, skupiając się nad oceną i porównaniem dwóch ram przygotowanych przez Yamahę. O ile poranną sesję zakończył na 5. pozycji, o tyle po południu nie był zadowolony z wybranych ustawień maszyny, równocześnie testując nowe rozwiązania firmy Michelin.

Już jutro kolejny dzień zmagań na torze na wyspie Filipa w Australii, a po nim oczekiwanie na ostatnie testy w Katarze i pierwszy weekend wyścigowy 23-26 marca.

AŁ, materiały prasowe
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie