MŚ Lahti 2017: Schlierenzauer w kadrze Austrii

Inne
MŚ Lahti 2017: Schlierenzauer w kadrze Austrii
fot. CyfraSport

Gregor Schlierenzauer znalazł się w kadrze Austrii na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. Wyjazd austriackiego skoczka do Finlandii stał pod ogromnym znakiem zapytania po jego upadku, który miał miejsce w kwalifikacjach do konkursu na "mamucie" w Oberstdorfie.

Trener Austriaków Heinz Kuttin zdecydował, że do Lahti zabierze sześciu zawodników, z których zarówno w konkursie na normalnej, jak i na dużej skoczni będzie mógł wystawić najlepiej dysponowaną czwórkę. Pięciu skoczków w Finlandii będą mogli wystawić tylko Norwegowie w konkursie na skoczni HS 100 oraz Niemcy w zawodach na dużym obiekcie (HS 130). Stanie się tak dzięki złotym medalom Rune Velty i Severina Freunda wywalczonym podczas MŚ w Falun 2015. Żaden z nich nie obroni tytułu w Lahti.

Obok Schlierenzauera w składzie Austrii znalazło się miejsce dla Stefana Krafta, Michaela Hayboecka, Manuela Fettnera, Andreasa Koflera i Markusa Schiffnera. Liderem reprezentacji będzie znajdujący się ostatnio w doskonałej formie Kraft, który w klasyfikajci generalnej Pucharu Świata plasuje się tuż za plecami Kamila Stocha.

Przypomnijmy, że Schlierenzauer doznał naderwania więzadła pobocznego w kolanie oraz naderwał mięsień w prawym udzie po tym jak upadł w kwalifikacjach do konkursu PŚ w lotach w niemieckim Oberstdorfie. Pierwsze doniesienia a propos zdrowia Austriaka były bardzo niepokojące, bowiem podejrzewano u niego odnowienie poważnej kontuzji kolana. Uraz nie okazał się jednak tak groźny, jak wcześniej przypuszczano.

Schlierenzauer nie pojechał na konkursy Pucharu Świata do Azji, by dojść do zdrowia na najważniejszą w tym roku imprezę, jaką są mistrzostwa świata. Krótka rehabilitacja przyniosła najwidoczniej efekty, bowiem zwycięzca największej liczby konkursów PŚ w historii, poleci do Finlandii. Pytanie tylko w jakiej formie będzie "Schlieri", który w tym sezonie oddał jak na razie bardzo małą ilość skoków konkursowych...

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze