Winiarski zostanie libero?

Siatkówka

Michał Winiarski w ostatnich latach borykał się z ogromną liczbą wszelkich urazów i kontuzji, przez co nie mógł dać z siebie stu procent w PGE Skrze po zakończeniu kariery reprezentacyjnej. Czy w Bełchatowie jest miejsce na nowy, nietypowy pomysł na wykorzystanie doświadczenia i umiejętności "Winiara"?

W spotkaniu 21. kolejki PlusLigi przeciwko Lotosowi Trefl Gdańsk Winiarski doznał spięcia mięśni i obolały musiał opuścić boisko. To już kolejny uraz jednego z najlepszych siatkarzy w historii reprezentacji Polski na przestrzeni ostatnich lat.

W PGE Skrze jego miejsce na pozycji przyjmującego zajął więc (tymczasowo?) Bartosz Kurek, a w klubie z pewnością zastanawiają się, jak rozsądniej wykorzystać doświadczenie 33-latka i nie narażać jego zdrowia. Taki pomysł podsunął komentator Polsatu Sport, Marcin Lepa:
Jak do Bełchatowa przychodził Bartek Kurek, wyobrażałem sobie, że Winiarski zostanie podpórką pozycji libero.
Prezes Konrad Piechocki ten pomysł skwitował... tajemniczą ciszą. Czy w przyszłości taki ruch będzie możliwy? Co ciekawe, miał już miejsce... w przeszłości. W 2009 roku po długotrwałej kontuzji wystąpił właśnie jako libero. Jak wówczas ten pomysł komentował prezes Skry?

Takie rozwiązanie ma w dłuższej perspektywie wiele zalet, choć wiem, że to spore ryzyko.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie