Polskie siatkarki zagrają w prestiżowym turnieju

Siatkówka
Polskie siatkarki zagrają w prestiżowym turnieju
fot. Tytus Żmijewski /PAP

Reprezentacja Polski siatkarek od 6 do 11 czerwca zagra w prestiżowym turnieju Montreux Volley Masters. Szwajcarski turniej rozpocznie sezon reprezentacyjny wśród kobiet.

Z Brazylią, Niemcami i Tajlandią zagrają w grupie B reprezentantki Polski w turnieju Montreux Volley Masters. W grupie A zobaczymy narodowe zespoły Argentyny, Chin, Holandii i Szwajcarii. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinałów. Pozostałe zmierzą się o miejsca 5-8.

- W Montreux będziemy mieli okazję zagrać z bardzo silnymi zespołami, a takich konfrontacji potrzebujemy - powiedział trener reprezentacji kobiet, Jacek Nawrocki.  Biało-czerwone po siedmiu latach przerwy wystąpią w Montreux Volley Masters, uważanym za najbardziej prestiżowy turniej towarzyski na świecie i często nazywany "siatkarskim salonem Europy." - My chcemy bywać na takich salonach i cieszymy się na możliwość rywalizacji mocnymi zespołami - dodał Nawrocki.

 

Turniej Montreux Volley Masters po raz pierwszy rozegrany został w 1984 roku, a cyklicznie rozgrywany jest od 1998 roku. Najwięcej zwycięstw w imprezie (9) mają Kubanki. W ubiegłym roku triumfowały Chinki, drugie miejsce zajęła reprezentacja Tajlandii, trzecie reprezentantki Turcji.

Program spotkań fazy grupowej tegorocznego Montreux Volley Masters (mecze będą się rozpoczynać o 16.30, 18.45 oraz 21.15):


6 czerwca: Chiny -Szwajcaria, Brazylia - Polska, Holandia - Argentyna
7 czerwca: Tajlandia - Polska, Chiny - Holandia, Brazylia - Niemcy
8 czerwca: Holandia - Szwajcaria, Niemcy - Tajlandia, Argentyna - Chiny
9 czerwca: Niemcy - Polska, Tajlandia - Brazylia, Szwajcaria - Argentyna
10 czerwca: mecze o miejsca 5-8 (13.00, 15.30) i półfinały (18.30, 21.00)
11 czerwca: mecze o 3. miejsce (13.30) i finał (16.00)

ask, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie