25:8 w trzecim secie! Pogrom w hicie kolejki Orlen Ligi

W spotkaniu 21. kolejki Orlen Ligi siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza 3:0. Starcie trzeciej z piątą ekipą w tabeli ekstraklasy nie przyniosło spodziewanych emocji i zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gospodyń.

Trzecia drużyna w tabeli podejmowała piątą, więc wynik starcia Grot Budowlanych z Tauronem MKS miał istotne znaczenie dla układu czołówki tabeli przed fazą play-off. Pierwsza  partia rozpoczęła się od przewagi gospodyń (7:4), ale dąbrowianki wygrały pięć kolejnych akcji (7:9). Gra była wyrównana jedynie do stanu 14:14, później na parkiecie istniały już tylko gospodynie. Gra Tauronu MKS zupełnie się posypała, łodzianki wygrały osiem akcji z rzędu (21:14) i właściwie przesądziły losy tej partii. Skuteczny blok po ataku Tamary Kaliszuk dał piłkę setową (24:14), a po chwili Sylwia Pycia asem serwisowym zakończyła tę partię. O bezradności przyjezdnych może świadczyć fakt, że w ostatnich dwunastu akcjach seta zdobyły zaledwie jeden punkt – po błędzie Kai Grobelnej.

W drugim secie obraz gry początkowo nie uległ zmianie. Dąbrowianki, przy słabym przyjęciu i mizernej skuteczności w ataku, długo nie były w stanie nawiązać walki z przeciwniczkami. Skuteczne ataki Heike Beier i Grobelnej powiększały przewagę Budowalnych (16:11). W końcówce przyjezdne zaczęły popełniać proste błędy własne i wydawało się, że przy stanie 23:14 również tego seta mogą spisać na straty. W tym momencie nastąpił niespodziewany zwrot akcji: dąbrowianki, przy zagrywkach Kaliszuk, wygrały osiem kolejnych akcji i złapały kontakt z gospodyniami (23:22)! Zrobiło się nerwowo, jednak łodzianki w porę opanowały sytuację, a doświadczone Sylwia Pycia i Beier zdobyły decydujące punkty.

Wydawało się, że po emocjach w końcówce drugiej partii, siatkarki Tauronu MKS będą jeszcze w stanie nawiązać walkę z rywalkami. Nic z tego. W trzecim secie gospodynie nadal obnażały fatalne przyjęcie rywalek. Siatkarki Budowalnych punktowały seriami, w środkowej części seta prowadziły już dziesięcioma punktami (16:6), a rywalki sprawiały wrażenie pogodzonych z sytuacją. Wynik 25:8 oddaje właściwie przebieg tej partii. MVP: Kaja Grobelna.

Grot Budowlani Łódź - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:15, 25:23, 25:8)

Grot Budowlani: Heike Beier, Martyna Grajber, Kaja Grobelna, Gabriela Polańska, Sylwia Pycia, Pavla Vincourova - Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Natalia Strózik, Julia Twardowska.

Tauron MKS: Yael Castiglione, Kamila Ganszczyk, Helena Horka, Tamara Kaliszuk, Daria Paszek, Aleksandra Sikorska - Izabela Lemańczyk (libero) oraz Noris Cabrera, Marta Ciesiulewicz, Kathleen Weiss.

Wyniki pozostałych meczów 21. kolejki Orlen Ligi:

2017-02-18: Chemik Police - Giacomini Budowlani Toruń 3:1 (23:25, 26:24, 25:23, 25:17)
2017-02-19: Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Impel Wrocław 0:3 (21:25, 23:25, 22:25)
2017-02-19: Legionovia Legionowo - KSZO Ostrowiec 3:2 (25:21, 25:20, 21:25, 17:25, 15:9)
2017-02-19: Developres SkyRes Rzeszów - Atom Trefl Sopot 3:0 (25:12, 25:17, 25:17)