Anglicy ocenili: Kapustka najlepszy w Leicester

Piłka nożna
Anglicy ocenili: Kapustka najlepszy w Leicester
fot. PAP

Mimo porażki z Millwall (0:1) w 1/8 finału Pucharu Anglii, Leicester City rozegrało naprawdę dobry mecz, a najjaśniejszą postacią "Lisów" był Bartosz Kapustka. Tak przynajmniej ocenili dziennikarze lokalnej gazety "Leicester Mercury", którzy wystawili Polakowi wysoką "7".

Kapustka wyszedł na Millwall w pierwszym składzie, rozegrał 64 minuty, aż w końcu Claudio Ranieri zastąpił go Markiem Albrightonem. Ale bynajmniej - nie ze względu na słabą grę... "Najbardziej kreatywny piłkarz Leicester w pierwszej połowie, miał na koncie wiele bardzo dobrych podań, otwierających drogę do bramki" - napisali Anglicy uzasadniając wysoką ocenę.

Tylko Kapustka oraz Tunezyjczyk Yohan Benalouane dostali od "Leicester Mercury" "7". Większość składu została oceniona na "6". Ponadto w relacji pomeczowej widnieje fragment, jakoby Leicester w pierwszej połowie było tak kreatywne, jak jeszcze nigdy w tym roku. Fakt ten angielscy dziennikarze zapisali oczywiście na konto Kapustki.

Można się więc zastanawiać, dlaczego Ranieri go ściągnął, a nawet kwestionować decyzję Włocha, bo Albrighton wcale nie okazał się dobrą zmianą - według "Leicester Mercury", Anglik zasłużył tylko na "4". No i przede wszystkim - to pod nieobecność Kapustki padła eliminująca Leicester z Pucharu bramka Shauna Cummingsa (90. minuta).

Czy Polak będzie mógł liczyć teraz na regularne występy w Premier League? Znając Ranieriego, raczej nie bardzo...

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze