Dookoła Omanu: Kristoff wygrał ostatni etap, ale najlepszy w wyścigu był Hermans

Inne
Dookoła Omanu: Kristoff wygrał ostatni etap, ale najlepszy w wyścigu był Hermans
fot. PAP

Norweg Alexander Kristoff z ekipy Katiusza wygrał szósty, ostatni etap kolarskiego wyścigu Dookoła Omanu. Zwycięzcą całej imprezy został Belg Ben Hermans z grupy BMC. Najlepszy z ekipy CCC Sprandi Polkowice Włoch Simone Ponzi zajął 30. miejsce.

Na mecie niedzielnej rywalizacji z The Wave do Muttrah Corniche (130,5 km) Kristoff, który wcześniej triumfował na pierwszym i czwartym etapie, uzyskał rezultat 2:57.03 i wyprzedził Rumuna Eduarda Michaela Grosu (Nippo-Vini Fantini) i Włocha Sashę Modolo (UAE Abu Dhabi). W tym samym czasie sklasyfikowano najszybszych kolarzy grupy CCC - Czecha Frantiska Sisra (14. miejsce) i Patryka Stosza (17.)

 

W klasyfikacji generalnej Hermans wyprzedził Portugalczyka Rui Costę (UAE Abu Dhabi) o 22 sekund i Włocha Fabio Aru (Astana) - o 35. To największy sukces w karierze 30-letniego Belga, który w 2015 roku wygrał klasyk Brabancka Strzała i był trzeci w klasyfikacji końcowej Tour de Pologne.

 

Trzydziesty w klasyfikacji Ponzi miał 5.49 straty do zwycięstwa, a najlepszy z Polaków w CCC Sprandi, Jakub Kaczmarek był 35. - 9.16.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze