Leśnodorski w Dogrywce CF: Żewłakow wygląda po negocjacjach jakby przeszedł przez sokowirówkę

Piłka nożna

Za nami 349. odcinek Cafe Futbol oraz kolejna Dogrywka. Gośćmi Romana Kołtonia, poza naszym stałym ekspertem Tomaszem Łapińskim, byli tym razem: prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski, dyrektor sportowy Legii Michał Żewłakow oraz dyrektor sportowy Śląska Wrocław Adam Matysek. Zobaczcie, co mieli do powiedzenia w doliczonym czasie gry!

Dogrywka Cafe Futbol w dużej części poświęcona była finansom w polskiej piłce. Roman Kołtoń rozmawiał ze swoimi goścmi m.in. o prowizjach, różnych dodatkowych opłatach dla menedżerów i transferach tylko z pozoru bezgotówkowych.

- Michał Żewłakow i Dominik Ebebenge wyglądają po tych rozmowach jakby przeszli przez sokowirówkę - wyznał na początku Bogusław Leśnodorski. - To nie jest do końca tak, że pozyskując bezgotówkowo Nemanję Nikolicia, nie zapłaciliśmy ani grosza. Owszem, są pewne koszty, ale oczywiście mniejsze niż w przypadku transferów z kwotą odstępnego - dodał Żewłakow.

Leśnodorski zdradził ponadto, że ostatnimi laty w rozmowach z menedżerami Legia używała argumentu Ligi Mistrzów. Wszystko opierało się na zasadzie, że jeśli klub awansuje do elity, wcześniej "podpisani" zawodnicy uzyskają ustalone prowizje. - No i musieliśmy wypłacać. Taki jest mechanizm - przyznał prezes Legii.

Kołtoń zwrócił następnie uwagę na kwestię ustalania budżetu. Czy Legia konstruuje go w oparciu o awans do LM, czy może to jeszcze za bardzo ryzykowne?

- Dzisiaj ustalamy budżet w oparciu o awans do Ligi Europy. W końcu cztery razy z rzędu do niej awansowaliśmy. Ale to zawsze ryzyko - w Polsce awans często przecież nie jest taki oczywisty. Wystarczy wspomnieć Lecha i Żalgiris. A co dopiero, jeśli mówimy o awansie do LM! - uciął niejasność Leśnodorski.

Dalsza dyskusja dotyczyła m.in. sporu właścicielskego w Legii, formuły i ewentualnej reformy ESA 37 oraz typów na mistrza Polski 2016/17.

Cała Dogrywka Cafe Futbol w załączonym materiale wideo.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze