Orlen Liga: Impel wygrał w Muszynie

W meczu 21. kolejki Orlen Ligi siatkarki Polskiego Cukru Muszynianka przegrały z Impelem Wrocław 0:3. Gospodynie w trzeciej odsłonie nie wykorzystały szansy na przedłużenie spotkania.

W poprzedniej kolejce siatkarki Impelu Wrocław pokonały we własnej hali Grot Budowlanych Łódź i umocniły się na drugim miejscu w ligowej tabeli. Wrocławianki doznały jednak w tym starciu sporego osłabienia - Agata Sawicka doznała kontuzji. Werdykt lekarzy: uszkodzenie więzadeł prawego kolana oznacza, że Impel do końca sezonu nie będzie mógł skorzystać z usług doświadczonej libero. Mineralne po 20. kolejkach zajmowały siódme miejsce w ekstraklasie, a w poprzednim meczu przegrały 0:3 z Giacomini Budowlanymi Toruń.

Pierwszy set starcia Muszynianki z Impelem od pierwszych akcji przeważały przyjezdne (0:3). Po serii siedmiu akcji wygranych przez wrocławianki, gospodynie przegrywały już 4:12. W dalszej części seta podopieczne trenera Marka Solarewicza utrzymywały przewagę, a decydujące punkty wywalczyła skutecznymi atakami Andrea Kossanyiova (21:25).

Druga odsłona miała zdecydowanie bardziej zacięty przebieg. Tym razem lepiej rozpoczęły gospodynie, które po asie serwisowym Mariny Cvetanović prowadziły 3:0. Później gra się wyrównała (6:6, 10:10), a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk: po czterech wygranych akcjach Impelu było 13:17, ale Mineralne odrobiły straty (18:18), a po skutecznych atakach Mai Savić i błędach rywalek prowadziły 23:21. Cztery ostatnie akcje tego meczu należały jednak do przyjezdnych, a wynik seta na 23:25 ustaliła skutecznym atakiem Natalia Mędrzyk.

W trzeciej partii, po początkowej przewadze wrocławianek (3:6), inicjatywę przejęły gospodynie. Dzięki skutecznej grze Cvetanović i Savić Mineralne wypracowały sobie przewagę 20:16. Mimo to, końcówka należała do siatkarek Impelu, które odrobiły straty (21:21), a po skutecznym ataku Moniki Ptak uzyskały prowadzenie. Skuteczne ataki Michy Hancock i Koniecznej dały ekipie z Wrocławia decydujące punkty (22:25). MVP: Katarzyna Konieczna.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Impel Wrocław 0:3 (21:25, 23:25, 22:25)

Polski Cukier Muszynianka: Agnieszka Rabka, Marina Cvetanovic, Maja Savic, Magdalena Wawrzyniak, Aleksandra Wójcik, Justyna Sosnowska - Dorota Medyńska (libero) oraz Anna Grejman, Natasa Cikiriz, Magdalena Szabo.

Impel: Andrea Kossanyiova, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Konieczna, Natalia Mędrzyk, Monika Ptak, Micha Hancock - Magda Stasiak (libero) oraz Barbara Cembrzyńska, Megan Courtney, Joanna Kaczor.