Polak z III ligi dostał powołanie do reprezentacji Iraku

Piłka nożna
Polak z III ligi dostał powołanie do reprezentacji Iraku
fot. nkp.podhale.pl

Wypożyczony z Wisły Kraków do III-ligowego Podhala Nowy Targ 19-letni bramkarz Kais Al-Ani dostał powołanie do seniorskiej reprezentacji Iraku. 23 marca będzie miał szansę zagrać w Teheranie z Australią w eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku.

19-letni Kais Al-Ani posiada podwójne obywatelstwo i jest formalnie zawodnikiem rezerw Wisły Kraków, jednak w tym sezonie jest wypożyczony do Podhala Nowy Targ. To właśnie w tym mieście przyszedł na świat.

 

Kais jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej Górale Nowy Targ, gdzie funkcję wiceprezesa pełni właśnie jego mama, Danuta Al-Ani. Mama  jest Polką, ojciec - Irakijczykiem. "Mam tylko obywatelstwo polskie, ale nie powinienem mieć żadnych problemów, by zyskać też obywatelstwo irakijskie. Z tego, co się orientowałem, to formalność" - opowiadał Gazecie Krakowskiej po otrzymaniu zaproszenia na zgrupowanie pierwszej reprezentacji Iraku wiosną 2016 roku.


Bramkarz trzecioligowca wybierze się na zgrupowanie reprezentacji Iraku po raz drugi, a będą to marcowe spotkania eliminacyjne przeciwko Australii i Arabii Saudyjskiej.

Podhale Nowy Targ zajmuje szóste miejsce w grupie czwartej III ligi. Po szesnastu kolejkach zespół zgromadził 24 punkty i do prowadzącego KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski traci jedenaście punktów.

ch, Polsat Sport, 90minut.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze