19-letni Kais Al-Ani posiada podwójne obywatelstwo i jest formalnie zawodnikiem rezerw Wisły Kraków, jednak w tym sezonie jest wypożyczony do Podhala Nowy Targ. To właśnie w tym mieście przyszedł na świat.

 

Kais jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej Górale Nowy Targ, gdzie funkcję wiceprezesa pełni właśnie jego mama, Danuta Al-Ani. Mama  jest Polką, ojciec - Irakijczykiem. "Mam tylko obywatelstwo polskie, ale nie powinienem mieć żadnych problemów, by zyskać też obywatelstwo irakijskie. Z tego, co się orientowałem, to formalność" - opowiadał Gazecie Krakowskiej po otrzymaniu zaproszenia na zgrupowanie pierwszej reprezentacji Iraku wiosną 2016 roku.


Bramkarz trzecioligowca wybierze się na zgrupowanie reprezentacji Iraku po raz drugi, a będą to marcowe spotkania eliminacyjne przeciwko Australii i Arabii Saudyjskiej.

Podhale Nowy Targ zajmuje szóste miejsce w grupie czwartej III ligi. Po szesnastu kolejkach zespół zgromadził 24 punkty i do prowadzącego KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski traci jedenaście punktów.