Szpilka może wrócić na ring w kwietniu

Sporty walki

Artur Szpilka (20-2, 15 KO) następną walkę stoczy prawdopodobnie 29 kwietnia w Nowym Jorku. Na razie nie wiadomo, kto miałby być jego przeciwnikiem.

Szpilka pali się do powrotu na ring. Od jego ostatniego pojedynku minął ponad rok. W międzyczasie musiał bowiem wyleczyć kontuzję ręki. Wydawało się, że wystąpi na nadchodzącej gali w Birmingham w Alabamie, gdzie miał skrzyżować rękawice z Dominikiem Breazeale’em (17-1, 15 KO). Ostatecznie, nic z tego nie wyszło...

 

Sam zainteresowany poinformował, że prawdopodobnie będzie walczył 29 kwietnia. Co ciekawe, wcześniej na Twitterze wspominał o tym szef sportu w "Super Expressie" i komentator Polsatu Sport Andrzej Kostyra. Według jego informacji, "Szpila" miałby się zmierzyć z Adamem Kownackim (15-0, 12 KO). "Jest pomysł walki Szpilka v Kownacki na Long Island. Kumpel z NY "3-4 tys. biletów by kupili Polonusi, hala super, po remoncie". Mnie się podoba" - napisał.

 

- Kiedy walka? Walczę prawdopodobnie 29 kwietnia. Nic jeszcze nie wiem, nie pytajcie z kim. Tego chyba nikt jeszcze nie wie - przyznał 27-latek na Facebooku.

 

 

"Szpila" po raz ostatni walczył w styczniu 2016 roku. Przegrał wówczas z mistrzem świata federacji WBC Deontayem Wilderem (37-0, 3 KO) przez nokaut w dziewiątej rundzie.

 

W załączonym materiale skrót ostatniej walki Artura Szpilki.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie