Li Qian awansowała do ćwierćfinału gry podwójnej

Inne
Li Qian awansowała do ćwierćfinału gry podwójnej
for. PAP

Li Qian i Holenderka Li Jie awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju World Tour w tenisie stołowym, który odbywa się w Dausze. Odpadły zaś Katarzyna Grzybowska-Franc i Natalia Partyka.

W czwartkowych meczach pierwszej rundy Li Qian i Li Jie, brązowe medalistki mistrzostw świata i Europy, wygrały z Węgierkami Dorą Madarasz i Szandrą Pergel 3:0 (11:4, 11:4, 11:2), a Grzybowska-Franc i Partyka przegrały z Austriaczkami Sofią Polcanovą i Amelie Solją 1:3 (13:11, 5:11, 6:11, 3:11).

 

W piątkowym ćwierćfinale Li Qian i Li Jie zagrają ze słowacko-czeskim deblem Barbora Balazova, Hana Matelova. W kwalifikacjach Balazova i Matelova pokonały Kingę Stefańską i Serbkę Andreę Todorovic. W tej fazie odpadli też Jakub Dyjas i Portugalczyk Joao Geraldo.

 

W grze pojedynczej w Katarze wystąpią Li Qian i Partyka, które przebrnęły przez eliminacje (nie powiodło się Dyjasowi, Stefańskiej i Grzybowskiej-Franc). W czwartkowych spotkaniach 1/16 finału Li Qian zmierzy się z Niemką Shan Xiaona, a rywalką Partyki będzie Chinka Wu Yang.

AN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie