Pod Krakowem powstaje Strefa Kibica

Zimowe
Pod Krakowem powstaje Strefa Kibica
fot. PAP

W sobotę w podkrakowskich Proszowicach "Pierwszy oficjalny Fanklub Kamila Stocha" zorganizuje nieoficjalną Strefę Kibica. W tym dniu na MŚ narciarstwie klasycznym w fińskim Lahti odbędzie się konkurs skoków narciarskich mężczyzn na obiekcie HS 100.

Jak poinformował szef Fanklubu Rafał Chmiela, przybyli do centrum miasta będą mogli nie tylko wspólne dopingować Polaków, obejrzeć pamiątki, które przekazał Stoch, ale także spróbować "Skocznej papryki z Proszowic".

 

Przygotują ją członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Łaganowa (wieś położona kilka kilometrów od wspomnianego miasta). Jak zapewnił Chmiela, warzywo to charakteryzuje się specjalnymi walorami smakowymi i leczniczymi, - szczególnie z powiatu proszowickiego.

 

- Pierwszy oficjalny Fanklub Kamila Stocha powstał w podkrakowskich Proszowicach 22 sierpnia 2011 r. z inicjatywy członków lokalnego "Stowarzyszenia Gniazdo - Ziemia Proszowicka". Impulsem do jego zawiązania był fakt, że mając zajęcia na krakowskiej AWF, skoczek przebywał w Proszowicach. Była taka możliwość, gdyż miała tutaj do dyspozycji mieszkanie jego ówczesna narzeczona, obecnie żona.

 

- Zapraszam gorąco do wspólnego kibicowania w sobotę od godz. 16.30. Będzie się działo. Oglądać zawody będziemy na telebimie w naszej siedzibie (kawiarnia "Muzealna" na Rynku). Obok postawimy namiot, w którym wystawimy narty Kamila, kombinezon narciarski, plastrony. Będzie można zobaczyć również złotą spinkę olimpijską podarowaną Fanklubowi po igrzyskach w Soczi. Będą tam wyświetlane filmiki z naszych wyjazdów na konkursy, pokażemy zdjęcia z naszym wojaży - zapowiedział Chmiela.

 

Na dwa pozostałe konkursy z udziałem polskich skoczków (na obiekcie HS 130 w czwartek 2 marca oraz drużynowy 4 marca) wybiera się blisko 30 członków Fanklubu.

 

- Jednak jeśli w sobotę będzie bardzo duże zainteresowanie tym co przygotowujemy, to być może taką nieformalną Strefę Kibica przygotujemy też w Proszowicach na te dwa konkursy. To jednak jest pieśń przyszłości – powiedział szef FanKlubu.

 

Chmiela przyznał, że dzięki dobrym startom w ostatnim miesiącach Stocha, ale także innych polskich skoczków, jest coraz więcej chętnych do działania w proszowickiej organizacji kibicowskiej: - Ponad 400 osób wypełniło deklarację członkowską, w zeszłym sezonie było takowych nieco ponad 270.

 

Dodał, że są to kibice nie tylko w Proszowic czy okolic, ale całej Polski, a nawet z zagranicy.

AN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie