Coldzera pomnożył swoje zarobki blisko 30 tys. razy w ciągu ostatnich dwóch lat

E-sport
Coldzera pomnożył swoje zarobki blisko 30 tys. razy w ciągu ostatnich dwóch lat

Marcelo David już od półtora roku stanowi trzon najlepszej brazylijskiej drużyny CS:GO. Ekipa prowadzona przez FalleNa przebojem wdarła się do światowej czołówki i całkowicie zdominowała scenę na kilka miesięcy. Kapitalne indywidualne umiejętności coldzery zostały docenione przez serwis HLTV, który nadał mu miano najlepszego gracza ubiegłego roku. Oczywiście za imponującą dyspozycją podczas najbardziej prestiżowych turniejów idą również wielkie pieniądze.

Coldzera stawiał pierwsze kroki na profesjonalnej scenie CS:GO pod banderą Dexterity Gaming. Jego ogromny talent szybko został dostrzeżony przez FalleNa, który niezwłocznie złożył mu propozycję nie do odrzucenia. W taki sposób Marcelo znalazł się w szeregach Luminosity Gaming przyczyniając się do stworzenia jednej z najbardziej utytułowanych formacji w historii Counter-Strike: Global Offensive.

 

W przypadku Brazylijczyka droga na szczyt nie była pozbawiona wyrzeczeń. Jego rodzice żywili spore nadzieje, że postanowi on wesprzeć ich przy prowadzeniu rodzinnego biznesu. W konsekwencji coldzera często zmuszony był do utrzymywania swojej pasji w tajemnicy. Dopiero pierwsze spektakularne sukcesy, a także wsparcie kolegów z drużyny dały mu „zielone światło” na niepohamowany rozwój swojej e-sportowej kariery.

 

Dane zgromadzone na stronie internetowej esportsearnings.com dają obraz tego, jak ogromny postęp poczynił Brazylijczyk na przestrzeni ostatnich lat. Przez cały 2014 rok wygrał on niespełna 13 dolarów, ale już rok później udało mu się osiągnąć pułap ponad 25 611 dolarów. Prawdziwy rozkwit jego kariery nastąpił jednak w 2016 roku, kiedy to wraz z drużyną SK Gaming wygrał dwa „majory” z pulą nagród zwiększoną do miliona dolarów. Do końca grudnia zgromadził na swoim koncie 366 195 dolarów. Oczywiście należy pamiętać, że podsumowanie dotyczy wyłącznie nagród zdobytych podczas rozmaitych turniejów. Do tego wyniku należy doliczyć chociażby pensje od organizacji, która również musi opiewać na zawrotną kwotę, biorąc pod uwagę klasę brazylijskiej ekipy.

Jakub Nowak

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze