Żyła założył się z burmistrzem: Będzie medal, będzie impreza!

Zimowe
Żyła założył się z burmistrzem: Będzie medal, będzie impreza!
fot. PAP

O to, czy Piotr Żyła przywiezie z narciarskich MŚ w Lahti medal, założył się skoczek z burmistrzem swojej rodzinnej Wisły Tomaszem Bujokiem. Samorządowiec powiedział, że zwycięzca wybierze zespół, który wiosną będzie zabawiać kibiców podczas majówki z Piotrem Żyłą.

"Żeby zmobilizować Piotra do walki o medal założyliśmy się" – powiedział Tomasz Bujok, który obstawił, że czołowy polski skoczek nie przywiezie z mistrzostw medalu. Piotr Żyła deklaruje, że go zdobędzie. Panowie nie skonkretyzowali z jakiego kruszcu ma być krążek. "Ucieszy nas każdy medal" – podkreślił samorządowiec.

 

Zwycięzca wybierze zespół, który wystąpi 6 maja w wiślańskim amfiteatrze podczas Dnia z Piotrem Żyłą. Wówczas skoczek spotka się z kibicami, a w mieście odbędą się wydarzenia sportowe i kulturalne. „Umowa stoi!” – potwierdził skoczek.

 

Burmistrz zaznaczył, że proponując zakład nie pomyślał, iż Piotr Żyła może wywalczyć medal w drużynie. „Taki medal, do zdobycia którego Piotrek się przyczyni, także będzie honorowany w naszej umowie” – zadeklarował.

 

Dżentelmeński zakład Tomasz Bujok zawarł ze skoczkiem tuż przed jego wyjazdem do Lahti.

 

Pierwszy indywidualny konkurs MŚ w Lahti - na obiekcie HS 100 - odbędzie się w sobotę. W czwartek zawodnicy będą rywalizowali na skoczni HS 133, a dwa dni później rozegrany zostanie konkurs drużynowy.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie