Hattrick Lewandowskiego! Bayern Monachium wygrał 8:0

Robert Lewandowski popisał się hattrickiem w meczu z Hamburger SV, dzięki czemu prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Bundesligi. Na koncie ma 19 bramek, czyli tyle samo, ile Pierre-Emerick Aubameyang. Bayern Monachium wygrał 8:0!

Piłkarze Bayernu Monachium byli murowanym faworytem tego meczu. Wystarczy wspomnieć, że wygrali pięć ostatnich meczów z HSV – 3:1, 8:0, 5:0, 2:1 i 1:0.

W sobotę rozstrzygnęli losy spotkania już w pierwszej połowie. Wynik otworzył Arturo Vidal, później w głównej roli występował Lewandowski. Najpierw z kilku metrów trafił "tylko" w poprzeczkę, natomiast w 24. minucie pewnie pokonał Rene Adlera z rzutu karnego, który podyktowano po faulu Mergima Mavraja na Thomasie Muellerze. Tuż przed przerwą Polak wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Mueller zagrał do Douglasa Costy. Adler obronił uderzenie Brazylijczyka, jednak piłka spadła pod nogi "Lewego", który uderzył pod poprzeczkę!

Na początku drugiej połowy Lewandowski skompletował hattricka. Arjen Robben zagrał piętą w kierunku Douglasa Costy, jednak do piłki dopadł Polak i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Chwilę później było już 5:0, tym razem trafieniem popisał się David Alaba. W 57. minucie trener Carlo Ancelotti uznał, że "Lewy" zrobił swoje i wprowadził w jego miejsce Renato Sanchesa. Kibice pożegnali Polaka owacją na stojąco.

Gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa... Lewandowskiego z powodzeniem zastąpił rezerwowy Kingsley Coman. Franzuz, który zmienił Thiago Alcantarę, strzelił dwa gole w ciągu czterech minut. W końcówce wynik na 8:0 ustalił Arjen Robben. Monachijczycy w fantastyczny sposób uczcili 1000. mecz Ancelottiego w roli trenera!

Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) i Paweł Olkowski (1.FC Koeln) rozegrali po 90 minut. Na dodatek ten drugi zaliczył asystę przy honorowym trafieniu swojej drużyny.

Wyniki sobotnich meczów 22. kolejki Bundesligi:

Bayer Leverkusen - 1.FSV Mainz 0:2 (0:2)

Bramki: Stefan Bell 3, Levin Oztunali 11

Bayern Monachium - Hamburger SV 8:0 (3:0)

Bramki: Arturo Vidal 17, Robert Lewandowski 24 (k), 42, 54, David Alaba 56, Kingsley Coman 65, 69, Arjen Robben 87

Hertha Berlin - Eintracht Frankfurt 2:0 (0:0)

Bramki: Vedad Ibisević 52, Vladimir Darida 83

Czerwona kartka: Haris Seferović (78, Eintracht Frankfurt)

RB Lipsk - 1.FC Koeln 3:1 (2:0)

Bramki: Emil Forsberg 5, Dominic Maroh 34 (s), Timo Werner 65 - Yuya Osako 53

SC Freiburg – Borussia Dortmund 0:3 (0:1)

Bramki: Sokratis Papastatopulos 13, Pierre-Emerick Aubameyang 55, 77

SV Darmstadt 98 - FC Augsburg 1:2 (0:0)