Wisła Kraków odprawiła z kwitkiem "Jagę"

Piłkarze Wisły Kraków pokonali na własnym stadionie wicelidera tabeli Jagiellonię Białystok 3:1. W tym roku rozegrali drugi mecz u siebie, zakończony sukcesem (w pierwszym odnieśli zwycięstwo nad Koroną Kielce 2:0).

W sobotę pierwsi dobrą okazję do zdobycia gola mieli rywale "Białej Gwiazdy", w czwartej minucie. Strzał Gutieriego Tomelina był jednak minimalnie niecelny. W 21. minucie Petar Brlek podał prostopadle do Pawła Brożka. Ten w polu karnym miał przed sobą tylko Mariana Kelemena i posłał piłkę obok niego.

Cztery minuty później w opałach był Łukasz Załuska. Z trudem odbił piłkę po strzale z rzutu wolnego Konstantina Vassiljeva. Jeszcze przed przerwą wiślacy podwyższyli prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka wyszła poza pole karne Jagiellonii. Był tam Patryk Małecki, który popisał się ładnym i celnym strzałem (35.).

Kilka minut po przerwie Wisła zdobyła trzecią bramkę. W tym przypadku Brożek świetnie podał do Rafała Boguskiego, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi.

Mimo wyniku 3:0 kibice obserwowali emocjonującą końcówkę. W 90. minucie Ivan Gonzalez ujrzał drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną. Po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego Jagiellonia zdobyła gola.

Przed spotkaniem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego kilkanaście dni temu byłego piłkarza Wisły Kraków Antoniego Rogozy oraz Jarosława Rudnickiego, jednego z akcjonariuszy Jagiellonii, w przeszłości m.in. wiceprezesa tego klubu.

Ze względu na zbliżający się Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" specjalnymi gośćmi na meczu byli dwaj kombatanci. Przed jego rozpoczęciem otrzymali kwiaty od prezes krakowskiego klubu Marzeny Sarapaty oraz burzę braw od kibiców. Długo skandowano "Cześć i chwała bohaterom".

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 3:1 (2:0)

Bramki: Brożek 21, Małecki 35, Boguski 52 - Szymański 90

Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Iván González, Maciej Sadlok - Rafał Boguski (86. Hugo Vidémont), Krzysztof Mączyński, Pol Llonch, Petar Brlek (74. Semir Štilić), Patryk Małecki - Paweł Brożek (67. Mateusz Zachara)

Jagiellonia Białystok: Marián Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Guti, Piotr Tomasik - Dmytro Chomczenowśkyj (82. Przemysław Mystkowski), Jacek Góralski, Taras Romanczuk (57. Damian Szymański), Konstantin Vassiljev, Arvydas Novikovas (56. Rafał Grzyb) - Fedor Černych

Żółte kartki: González, Małecki - Runje

Czerwona kartka: González (90, za drugą żółtą)