WTA w Dubaju: Triumf Switoliny

Rozstawiona z numerem siódmym Ukrainka Jelina Switolina wygrała turniej tenisowy WTA Premier na kortach twardych w Dubaju (pula nagród 2,365 mln dolarów). W finale pokonała Dunkę polskiego pochodzenia Karolinę Woźniacką 6:4, 6:2.

Dzień wcześniej Switolina wyeliminowała inną zawodniczkę z polskimi korzeniami Niemkę Andżelikę Kerber, pozbawiając ją szansy powrotu na pierwsze miejsce w rankingu światowym.

22-letnia Ukrainka triumfowała po raz siódmy w turnieju WTA, ale po raz pierwszy w imprezie tak wysoko dotowanej i skupiającej prawie całą światową czołówkę. W tym roku wygrała już zawody tego cyklu w Tajpej na Tajwanie.

W Dubaju nie powiodło się Agnieszce Radwańskiej, która niespodziewanie przegrała w 1/8 finału z 17-letnią Amerykanką Catherine Bellis.