Druga rocznica śmierci Bohdana Tomaszewskiego

Tenis

27 lutego 2015 roku w Warszawie zmarł Bohdan Tomaszewski, uznawany za ikonę polskiego dziennikarstwa sportowego. Odszedł od nas w wieku 93 lat jako legendarny komentator radiowy i telewizyjny. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego.

Urodził się 10 sierpnia 1921 roku w Warszawie. W młodości był bardzo aktywny i próbował sił w różnych dyscyplinach, ale sukcesy odnosił w tenisie, był m.in. przedwojennym mistrzem Polski juniorów. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego.

 

W 1946 roku w "Kurierze Szczecińskim" rozpoczął swoją karierę dziennikarską. Przez ponad 50 lat był związany z Polskim Radiem. Przez wiele lat pracował w Polsacie Sport. W 2012 roku komentował na antenie naszej telewizji występ Agnieszki Radwańskiej w finale wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie, w którym triumf był jego wielkim niespełnionym marzeniem.

 

Do popularyzacji tenisa przyczynił się, organizując w Warszawie turniej dla młodych zawodników. Od 1968 roku odbyło się już 47 edycji tej imprezy. W niej pierwsze kroki stawiały m.in. siostry Radwańskie.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze