Rajd Polski: W Mikołajkach zaplanowano 23 odcinki specjalne

Moto
Rajd Polski: W Mikołajkach zaplanowano 23 odcinki specjalne
fot. PAP

Jak wynika z opublikowanego oficjalnego harmonogramu 74. Rajdu Polski, 8. rundy mistrzostw świata, który odbędzie się w dniach 30 czerwca - 2 lipca w rejonie Mikołajek, załogi będą miały do przejechania 23 odcinki specjalne.

Trasa całego rajdu będzie liczyła 1457,4 km, w tym 338,4 km stanowią odcinki specjalne.

W czwartek 30 czerwca od rana zaplanowany odcinek testowy Sady (4,7 km). Po oficjalnym starcie (16.00), o godz. 19.08 pierwsza załoga wyruszy na trasę pierwszego OS-u Mikołajki Arena 1 (2,5 km).

W piątek i sobotę kierowcy będą mieli w programie po cztery dwukrotnie pokonywane próby. Najdłuższa w piątek to odcinek Świętajno (21,1 km), natomiast w sobotę Kruklanki (26,4 km).

Każdy dzień będzie kończyła próba na torze Mikołajki.

W niedzielę załogi dwukrotnie pokonają odcinki Orzysz (10,5 km) oraz Paprotki (15,6 km), które w drugim przejeździe będą stanowić Power Stage, podczas którego pięciu najszybszych kierowców zdobędzie dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

Trasy wszystkich odcinków wyznaczono nie dalej niż 100 km od bazy w Mikołajkach, nie będzie zatem potrzeby organizowania dodatkowego serwisu. W programie rajdu są dwa zupełnie nowe OS-y, a trasy kilku innych zostały znacznie zmienione.

Po sezonie 2016 zakończyła się trzyletnia umowa na organizację rundy mistrzostw świata podpisana przez Polskę z promotorem WRC. Nowa, którą udało się polskim organizatorom wynegocjować na początku 2017 roku, obowiązuje tylko na jeden sezon. O kolejne rundy rajdowych mistrzostw świata trzeba będzie się ponownie starać.

Wśród państw gotowych je zorganizować są m.in. Rosja, Chiny i Turcja.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie