Ruch Chorzów uciekł ze strefy spadkowej. Śląsk Wrocław pokonany

W spotkaniu 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy Ruch Chorzów pokonał u siebie Śląsk Wrocław 2:0. Wynik otworzył Miłosz Przybecki, który efektownym lobem zdobył swoją pierwszą bramkę w drużynie "Niebieskich".

W poniedziałkowym meczu najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej spotkały się ze sobą drużyny z dolnej połowy tabeli. Przed spotkaniem w lepszej sytuacji był plasujący się na 12. miejscu Śląsk, który w ostatniej kolejce wygrał u siebie z Wisłą Kraków 1:0. Gorzej wiodło się podopiecznym Waldemara Fornalika. Chorzowianie, pomimo efektownego zwycięstwa z Legią, nadal nosili bowiem miano "czerwonej latarni", jednak w przypadku zainkasowania kompletu punktów w meczu z wrocławianami mogliby uciec ze strefy spadkowej.

Zgromadzeni przy ulicy Cichej kibice nie musieli długo czekać na otwarcie wyniku. W 8. minucie gry dobre podanie od Patryka Lipskiego otrzymał Przybecki, który popędził prawą stroną boiska, a następnie przelobował wychodzącego z bramki Mariusza Pawełka. Było to jego debiutanckie trafienie w drużynie "Niebieskich".

Niespełna dwadzieścia minut później piłkarze Jana Urbana stanęli przed szansą wyrównania, ale świetnego podania od Rioty Morioki nie opanował Kamil Biliński i piłkę zabrali mu obrońcy Ruchu. W 38. minucie Bilińskiemu udało się w końcu skierować piłkę do siatki, jednak był na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Po przerwie drużyny wybiegły w takim samym składzie, czego nie można powiedzieć o... ekipie sędziowskiej. Arbiter techniczny Robert Marciniak musiał bowiem zastąpić Bartosza Frankowskiego, który doznał urazu.

W 69. minucie gry "nowy sędzia" stanął przed trudnym wyborem, jednak podjął właściwą decyzję. Wówczas w polu karnym przyjezdnych faulowany był Jarosław Niezgoda. Sędzia Marciniak nie miał jednak wątpliwości i od razu wskazał na wapno. Do piłki podszedł Rafał Grodzicki i strzałem w środek bramki zamienił rzut karny na gola.

Ostatecznie do końca gry wynik się nie zmienił i Ruch uciekł ze strefy spadkowej.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
Bramki: Przybecki 8, Grodzicki 70 (k)

Żółta kartka: Grodzicki - Engels.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń) (46' - Robert Marciniak/Kraków).

Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka - Marcin Kowalczyk, Rafał Grodzicki, Michał Helik, Michał Koj (87' Paweł Oleksy) - Miłosz Przybecki, Łukasz Surma, Patryk Lipski, Maciej Urbańczyk, Łukasz Moneta (90' Eduards Visnakovs) - Jarosław Niezgoda (81' Jakub Arak).

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Adam Kokoszka, Mariusz Pawelec - Joan Roman, Łukasz Madej, Ryota Morioka (83' Alvarinho), Aleksandar Kovacevic, Robert Pich (73' Mario Engels) - Kamil Biliński (70' Łukasz Zwoliński).