Duński Team123 zasilił szeregi chińskiej organizacji

E-sport
Duński Team123 zasilił szeregi chińskiej organizacji

Gracze duńskiego Teamu123 podpisali w końcu klubowe kontrakty. Skandynawowie zasilą szeregi chińskiej organizacji eFuture E-sports Club. Zbiegło się to z zaproszeniem zawodników na odbywający się w Azji turniej China Cup.

Organizatorzy China Cup ogłosili w zeszły weekend listę uczestników, którzy powalczą w marcu o nagrody z puli niespełna $100,000. W zawodach przewidziano miejsca dla czterech zespołów z Azji: TyLoo, MVP Project, 5POWER oraz B.O.O.T-d[S], a także dwóch sekcji europejskich: fnatic Academy i Teamu123. Jak się okazało, udział w zawodach stał się doskonałym pretekstem dla chińskiej organizacji eFuture E-sports Club do tego, by rozpocząć e-sportową przygodę również w Europie. Zarząd postanowił zaprosić pod swoją banderę właśnie Duńczyków.

 

Skład eFuture.dk:

Frederik "acoR" Gyldstrand

Daniel "mertz" Mertz

Christian "rezex" Bjerregaard

Rasmus "SandeN" Sanden

Dennis "sycrone" Nielsen

Henrik "FeTiSh" Christensen (trener)


- Chociaż lokalna scena wygląda coraz lepiej, poziom krajowych zespołów wciąż jest niższy niż w czasach CS-a 1.6. Jednym z naszych celów jest wprowadzenie do kraju technicznej i taktycznej wiedzy zza granicy, a także nowych metod szkoleniowych – mówi założyciel eFuture, Huang Xiaotian.

 

– Wierzę, że mamy siłę i możliwości, by tego dokonać - dodał.

 

Jednocześnie włodarze klubu poinformowali, że nie zamierzają rezygnować ze swojej krajowej sekcji CS-a.

 

EFuture E-sports Club swoją siedzibę ma w chińskim Beijing. Organizacja aktywnie działa również na scenie Overwatcha i Hearthstone’a.

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie