Eliminacje do ECS Season 3 Development League zostały zakończone

E-sport
Eliminacje do ECS Season 3 Development League zostały zakończone

Drugi i zarazem ostatni turniej kwalifikacyjny do ECS Dev. League został rozstrzygnięty. Tym razem miejsce w ostatecznej fazie rozgrywek zapewniły sobie drużyny Rogue, Space Soldiers, Splyce oraz Denial.

Sporą niespodzianką okazał się występ zespołu Rogue, który wciąż pozostaje w osłabieniu po zakończeniu współpracy z glacem. W tej sytuacji na plac boju wkroczył trener drużyny i o dziwo spisał się na medal. Szkoleniowiec występujący pod nickiem LOMME nie tylko dotrzymywał kroku profesjonalnym graczom, ale nawet stał się jednym z najlepiej fragujących zawodników na serwerze. Ostatecznie Rogue zdołało pokonać faworyzowane Heroic wynikiem 2-1.

 

Space Soldiers napotkało drobne kłopoty w przedostatnim meczu eliminacji, w którym stawili czoła drużynie Vega Squadron. Rosjanie zapisali na swoim koncie zwycięstwo na Overpassie otwierającym całe spotkanie. Turcy zdołali powrócić do meczu dzięki fenomenalnej dyspozycji Calyxa oraz XANTARESa. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1. Rozstrzygająca konfrontacja pomiędzy Space Soldiers a DenDD stanowiła teatr jednego aktora. Szwedzi musieli uznać wyższość swoich przeciwników wygrywając łącznie na dwóch mapach zaledwie 8 rund.

 

Po zamknięciu europejskich eliminacji przyszedł czas na wyłonienie finalistów amerykańskich kwalifikacji. W pierwszej fazie Splyce niespodziewanie uległo drużynie Bee's Money Crew. Tym razem udowodnili, że porażka stanowiła wyłącznie wypadek przy pracy i zapewnili sobie udział w dalszej części zawodów stosunkowo łatwo pokonując Mythic oraz Just a Glimpse.

 

Ostatnimi laureatami okazali się panowie występujący pod banderą Denial. Na drodze do dalszej fazy turnieju stanęła im drużyna eUnited. Po trzymapowym pojedynku flowsicK i spółka mogli cieszyć się z awansu.

 

Warto przypomnieć, że laureatami pierwszego etapu eliminacji zostały drużyny Tengri, Bee's Money Crew, Premier Rejects, a także polskie PRIDE. Dla naszych rodaków udział w zawodach będzie solidnym sprawdzianem po wprowadzonych ostatnio zmianach w składzie. Sylwetki pozostałych uczestników poznamy, kiedy tylko organizatorzy roześlą zaproszenia.

Jakub Nowak

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze