FC Barcelona rozgromiła Gijon

FC Barcelona bez większych problemów pokonała Gijon w meczu 25. kolejki La Liga. Katalończycy zaaplikowali rywalom sześć bramek, tracąc jedną.

FC Barcelona musi powoli myśleć o rewanżowym starciu z PSG w Lidze Mistrzów, lecz zanim to nastąpi, miała idealną okazję, by poprawić sobie humor. Po zwycięstwie w bardzo ważnym meczu ligowym z Atletico w Madrycie, na Camp Nou przyjechało Gijon, które od początku było spisywane na straty. Gospodarze już po jedenastu minutach prowadzili 2:0, a jedną z bramek zdobył Lionel Messi - co ciekawe strzałem głową.

Humorów na Camp Nou nie popsuł nawet kontaktowy gol Carlosa Castro, bo tego dnia na boisku panowała tylko jedna drużyną. Chwilę po tym do siatki trafił Luis Suarez, a po przerwie kolejne bramki dorzucili Paco Alcacer oraz Neymar. Po godzinie z boiska zszedł Messi, a w końcówce wynik na 6:1 ustalił Ivan Rakitic. Katalończycy wygrali piąty mecz z rzędu i przynajmniej na chwilę awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

FC Barcelona - Gijon 6:1 (3:1)

Bramki: Messi 9, Rodriguez (sam.) 11, Suarez 27, Alcacer 49, Neeymar 65, Rakitic 87 - Castro 21.

Barcelona: Ter Stegen - Mascherano, Umtiti, Alba - Rafinha (74 Roberto), Rakitic, Busquets, Denis Suarez - Messi (61 Gomes), Luis Suarez (46 Alcacer), Neymar.

Gijon: Cuellar - Castellano, Rodriguez, Babin, Elderson - Pereira (46 Victor Rodriguez), Alvarez (76 Vesga), Torres, Cases, Burgui (59 Lopez Blanco), Castro.

Żółte kartki: Neymar - Burgui, Castro, Rodriguez.