Liga Mistrzów: Polskie kluby w komplecie awansowały do fazy play-off

Wszystkie trzy polskie kluby rywalizujące w Lidze Mistrzów siatkarzy awansowały do fazy play-off. W środę swoje decydujące mecze wygrały Asseco Resovia Rzeszów oraz PGE Skra Bełchatów, a wcześniej miejsce w kolejnej rundzie zapewniła sobie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Rzeszowianie potrzebowali zwycięstwa u siebie z Duklą Liberec za trzy punkty (3:0 lub 3:1), aby cieszyć się z awansu z trzeciego miejsca w grupie B, nie oglądając się na wyniki innych meczów. Ta sztuka im się udała, choć w pierwszym secie jeszcze bardziej skomplikowali sobie sytuację, przegrywając z mistrzem Czech 20:25. Później jednak gospodarze byli już znacznie lepsi od rywali i kolejne partie wygrali 25:18, 25:19, 25:18.

Nieco łatwiejszą sytuację w grupie D miała Skra, której do awansu wystarczyło zwycięstwo w dowolnych rozmiarach przed własną publicznością z SCM Universitatea Craiova. Bełchatowianie poradzili sobie z rumuńskim zespołem w trzech setach (26:24, 25:18, 25:14) i zajęli drugie miejsce.

ZAKSA w środę nie walczyła już o nic. Po pięciu kolejnych zwycięstwach w grupie A miała zagwarantowany awans z pierwszego miejsca. W ostatniej kolejce przegrała w Turcji z BBSK Stambuł 1:3 (23:25, 25:16, 22:25, 24:26).

Faza play off zostanie rozegrana między 14 marca a 13 kwietnia. Weźmie w niej udział 12 zespołów. Final Four odbędzie się 29-30 kwietnia w Rzymie.