MŚ Lahti 2017: Kubacki dziewiąty w kwalifikacjach

Zimowe
MŚ Lahti 2017: Kubacki dziewiąty w kwalifikacjach
fot. PAP

Dawid Kubacki uzyskał 119 m i zajął dziewiąte miejsce w kwalifikacjach do czwartkowego konkursu na dużej skoczni mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. W konkursie wystąpi czterech Polaków.

Kwalifikacje niespodziewanie wygrał piętnasty na liście startowej Fin Antii Aalto lądując na 128,5 m. Drugi wynik - 125 m miał Norweg Andreas Stjernen, a trzeci Japończyk Daiki Ito - 121,5 m.

 

Pozostali trzej Polacy nie musieli brać udziału w kwalifikacjach. Pierwszy z nich Piotr Żyła, który wskoczył do "10" najlepszych w PŚ za Domena Prevca, uzyskał 121,5 m. Maciej Kot doleciał do 115 m, a Kamil Stoch, który pojawił się na belce startowej jako ostatni - osiągnął 113,5 m.

 

Światowa czołówka skakała w bardzo złych warunkach, w padającym deszczu ze śniegiem. Najlepiej wypadł Słoweniec Peter Prevc, który miał 127,5 m.

 

Złoty medalista ze skoczni normalnej Austriak Stefan Kraft lądował na 118,5 m, o 4,5 m bliżej doleciał Niemiec Andreas Wellinger. W czwartek pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o godzinie 17.30.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze