Czterokrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich w Rio będzie... tancerką

Inne
Czterokrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich w Rio będzie... tancerką
fot. PAP

Zdobywczyni czterech złotych medali olimpijskich w Rio de Janeiro w gimnastyce Amerykanka Simone Biles sprawdzi swoje siły... na parkiecie. 19-latka wystartuje w 24. edycji amerykańskiego programu "Taniec z Gwiazdami", która rozpocznie się 20 marca.

Poprzednią edycję, w 2016 r., wygrała jej koleżanka z reprezentacji USA gimnastyczek Laurie Hernandez, złota z Rio de Janeiro w drużynie i srebrna na równoważni.

 

W nowym programie umiejętności również zaprezentują była łyżwiarka figurowa, wicemistrzyni olimpijska z Lillehammer z 1994 r. i brązowa w Albertville (1992) Nancy Kerrigan oraz baseballista David Ross, który kilka miesięcy temu wywalczył mistrzostwo ligi MLB z Chicago Cubs.

 

Sportowcy aktywni i byli często są uczestnikami tego popularnego w USA i wielu krajach europejskich programu. W 2014 r. wystąpiła halowa mistrzyni świata w biegu na 60 m ppł (2008 i 2010) i mistrzyni globu w bobslejach (2013) Lolo Jones, a wcześniej czynili to m.in. mistrzyni olimpijska z 1992 roku łyżwiarka Kristi Yamaguchi (wygrała 6. edycję), koszykarz NBA, mistrz olimpijski z Barcelony Clyde Drexler, oraz bokser, mistrz świata federacji WBC i WBA w wadze półśredniej Floyd Mayweather Jr., a także tenisistka, mistrzyni dziewięciu turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej Monika Seles.

 

Biles, która 14 marca obchodzić będzie 20. urodziny, na ostatniej olimpiadzie sięgnęła po cztery złote medale i jeden brązowy, co sprawiło, że stała się najbardziej utytułowaną gimnastyczką i piątą na świecie, po Larysie Łatyninie (ZSRR, 1956), Agnes Keleti (Węgry, 1956), Verze Caslavskiej (Czechosłowacja, 1968) i Ekaterinie Szabo (Rumunia, 1984), która wywalczyła cztery mistrzostwa w jednych igrzyskach.

AN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie