Przysiężny w ćwierćfinale Wrocław Open

Michał Przysiężny pokonał Słowaka Lukasa Lacko 6:1, 3:6, 6:3 w drugiej rundzie gry pojedynczej tenisowego challengera Wrocław Open i awansował do ćwierćfinału. Z turniejem wcześniej pożegnał się Jerzy Janowicz.

Faworytem meczu był notowany wyżej Lacko (101. ATP), ale nieoczekiwanie pierwszy set należał do Przysiężnego (402. ATP). Polak świetnie serwował (osiem asów, przy zerze rywala) i gładko wygrał 6:1.

Słowak przebudził się w drugiej partii, szybko przełamał Przysiężnego i prowadził 4:1. Polak stracił atut serwisu i nie zdobywał już tak dużo punktów asami (pięć przy sześciu przeciwnika). Przy stanie 5:3 miał szansę wygrać podanie rywala, ale Lacko zdołał się wybronić, wygrać gema i całego seta.

Trzecia, decydująca partia ponownie należała do Polaka, który odzyskał swój atut serwisy. Słowak nie mógł znaleźć sposobu na precyzyjne pierwsze podania i tylko bezradnie kręcił głową. Już w drugim gemie Przysiężny przełamał rywala. Decydująca akcja w wykonaniu głogowianina była bardzo efektowna i wzbudziła ogromną wrzawę na trybunach. Chwilę później wygrał on swój serwis, prowadził 3:0 i nie oddał już tej przewagi.

Wcześniej po wyrównanym i dramatycznym meczu Jerzy Janowicz (188. ATP) przegrał walkę o ćwierćfinał z Austriakiem Juergenem Melzerem (136. ATP) 5:7, 6:7 (6-8).

W piątek rywalem Przysiężnego w ćwierćfinale będzie Bośniak Mirza Basic (231. ATP). Początek meczu zaplanowano na godz. 18.