Bayern może być spokojny. RB Lipsk stracił punkty w Augsburgu

Wicelider Bundesligi - RB Lipsk w piątkowym meczu ligi niemieckiej zremisował na wyjeździe 2:2 z FC Augsburg. Beniaminek z Lipska tym samym nie wykorzystał szansy na zbliżenie się do liderującego Bayernu na dwa punkty. Jednak rewelacja sezonu 2016/17 ma, aż dziewięć "oczek" przewagi nad trzecią Borussią Dortmund.

Inauguracyjny mecz 23. kolejki Bundesligi idealnie zaczął się dla gospodarzy. W 19. minucie za sprawą bocznego obrońcy - Konstantinosa Stafylidisa Augsburg wyszedł na prowadzenie. Grek kapitalnym uderzeniem z dystansu nie dał żadnych szans Peterowi Gulacsiowi. Jednak miejscowi długo z prowadzenia się nie cieszyli. Sześć minut później niezawodny Timo Werner doprowadził do remisu. Po trafieniu młodego Niemca RB Lipsk odzyskał kontrolę nad spotkanie, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron w 52. minucie stoper - Marvin Compper wyprowadził gości na prowadzenie. Wydawało się, że wicelider Bundesligi pójdzie za ciosem i będzie chciał strzelić trzeciego gola. Jednak tak się nie stało. Po godzinie gry środkowy obrońca Augsburga - Martin Hinteregger strzelił gola na 2:2 i tym samym ustalił wynik tego emocjonującego spotkania. Ostanie dwa kwadranse mimo kilku sytuacji z obu stron nie przyniosły już goli.

RB Lipsk plasuje się na drugiej lokacie i do prowadzącego Bayernu traci cztery "oczka". FC Augsburg zajmuje 12. miejsce.

FC Augsburg - RB Lipsk 2:2 (1:1)

Bramki: Stafylidis (19'), Hinteregger (60') - Werner (25'), Compper (52')