Drugi dzień 6. Kolejki EU LCS – transmisja w Polsat Sport News i na Polsatsport.pl

E-sport
Drugi dzień 6. Kolejki EU LCS – transmisja w Polsat Sport News i na Polsatsport.pl
Riot Games

Pierwszy dzień rywalizacji w szóstej kolejce przyniósł nam dość zaskakujące zwycięstwo Misfits nad Unicorns of Love (2-1) oraz przewidywany triumf H2k w meczu z Fnatic (2-0). Jak drugiego dnia zaprezentują się ekipy G2 Esports, Team Vitality, Splyce i Giants?

W spotkaniu otwierającym drugi dzień naprzeciw siebie miały stanąć te dwie pierwsze drużyny. Niepokonane do tej pory w EU LCS G2 Esports ma za sobą wyczerpujący turniej IEM w Katowicach. Jesper „Zven” Svenningsen i spółka wrócili z Polski z mieszanymi uczuciami – w końcu udało im się awansować do finału imprezy, ale tam wynikiem 0-2 polegli w pojedynku z tajwańskim Flash Wolves… Tymczasem dla Vitality dodatkowy tydzień treningowy, który był rezultatem międzynarodowej rywalizacji w Katowicach, to prawdziwa manna z nieba. Formacja zajmuje obecnie fatalne czwarte miejsce w grupie B z równie katastrofalnym rezultatem 1-5. Przed poprzednim tygodniem Ha „Hachani” Seung-chana zastąpił w szeregach francuskiej organizacji Alin-Ciprian „AoD” Baltat, ale VIT wyglądało jeszcze słabiej niż zwykle i wynikiem 0-2 uległo Misfits. Jak formacja Pierre’a „Steeelback” Medjaldi’ego zaprezentuje się na tle najmocniejszej drużyny w stawce?


G2 Esports vs Team Vitality o godzinie 17.00 (transmisja także na Polsat Sport News)


Po pojedynku numer jeden czeka nas jeszcze jedno spotkanie. Splyce zmierzy się w nim z Giants. Drużyna prowadzona przez Jakoba „YamatoCannon” Medbi’ego na wiosnę prezentuje się stosunkowo przeciętnie i zajmuje w tabeli grupy B zaledwie trzecie miejsce. Co prawda wynik 4-3 sprawia, że formacji bardzo blisko do wyżej sklasyfikowanych drużyn, ale nie ulega wątpliwości, że bezpośredni rywale Splyce prezentują się w obecnym splicie lepiej… Tymczasem niemal w pełni duński zespół w szóstej kolejce zmierzy się z Giants. Ekipa Na „NighT” Gun-woo to bodajże najmocniejsza z czterech ekip, których prawie na pewno nie zobaczymy w play-offach. Giants prezentuje się lepiej niż Team ROCCAT, Origen czy Team Vitality i niejednokrotnie sprawiało problemy lepszym zespołom, ale nadal jest to drużyna wyraźnie słabsza od czołowej szóstki i ciężko przypuszczać, by mecz ten zakończył się inaczej niż zwycięstwem Splyce, choć niewykluczone, że wunderteam YamatoCannona będzie potrzebował do tego trzech map.


Splyce vs Giants Gaming około godziny 20.00

 

 


Rafał Fiodorow
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie