Obie drużyny rozegrały do tej pory dziewięć meczów ligowych. Bilans przemawia zdecydowanie na korzyść zabrzan. To cztery zwycięstwa, cztery remisy i jedna wygrana ich rywali. Beniaminek zgarnął trzy punkty w sierpniu 2016 roku, wygrywając 2:1. Gole strzelili Jakub Świerczok i Maciej Mańka. Autorem honorowego trafienia był Roman Gergel.

 

- Zrobimy wszystko, żeby to było emocjonujące spotkanie zakończone naszym zwycięstwem. Nasze pierwsze spotkanie nie ułożyło się po naszej myśli. Teraz chcemy rewanżu. GKS to zespół, który ma wiele atutów. Nie tylko Jakuba Świerczoka. Zmienił się trener. Zmieniła się kadra. Zimą do drużyny dołączyło kilku ciekawych piłkarzy. Spodziewam się ciekawego widowiska - powiedział szkoleniowiec Górnika Zabrze Marcin Brosz.

 

Mecz cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Działacze z Zabrza liczą, że uda się pobić rekord frekwencji tego sezonu Nice 1 Ligi. Na razie sprzedano ponad dziesięć tysięcy biletów. Rekord wynosi niecałe 11,5 tysiąca.

 

Transmisja meczu Górnik Zabrze - GKS Tychy w Polsacie Sport. Początek o godzinie 20:30. Komentują Tomasz Włodarczyk i Andrzej Iwan.