HME Belgrad 2017: Polacy udanie rozpoczęli rywalizację

Lekkoatletyka
HME Belgrad 2017: Polacy udanie rozpoczęli rywalizację
fot. PAP/Adam Warżawa

Tylko trojgu z 11 polskich lekkoatletów startujących w przedpołudniowej sesji halowych mistrzostw Europy w Belgradzie nie udało się awansować do kolejnej rundy rywalizacji. Faworyt biegu na 800 m Adam Kszczot (RKS Łódź) pewnie wygrał swoją serię eliminacyjną.

- Życzcie mi trzeciego tytułu mistrzowskiego. Kontrolowałem cały czas bieg eliminacyjny. Nie chciałem się przepychać, bo wiedziałam, że mam z czego przyspieszyć w końcówce. Szkoda, że nie ma wielu kibiców, ale pewnie ludzie są jeszcze w pracy - powiedział Kszczot, który złote medale zimowej imprezy wywalczył w Paryżu w 2011 roku i Goeteborgu w 2013.

 

W eliminacjach osiągnął rezultat 1.48,37. Odpadł jego kolega klubowy Mateusz Borkowski – trzeci w swoim biegu wynikiem 1.50,08.

 

Bardzo pewnie na bieżni wyglądał Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław). - Nie odkryłem wszystkich kart przed południem - zaznaczył po awansie do popołudniowego półfinału na 400 m i uzyskaniu wyniku 46,97.

 

Wcześniej do półfinału awansowały w komplecie trzy Polki na tym dystansie. Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz), Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin) i Justyna Święty (AZS AWF Katowice) zgodnie marzą o finale w rywalizacji indywidualnej. Czują też, że w sztafecie mają szansę nawet na zwycięstwo. - Chciałybyśmy zdobyć w Belgradzie złoty medal, ale na pewno nie tylko my - oceniła Święty.

 

Półfinały 400 m zaplanowano w piątkowej sesji popołudniowej, podobnie jak finał pchnięcia kulą, w którym wystąpi Paulina Guba (OKS Start Otwock) - w eliminacjach osiągnęła odległość 17,62 m. Z rywalizacji odpadła Agnieszka Maluśkiewicz (OŚ AZS Poznań) – 16,15 m.

 

W trójskoku wynik o centymetr gorszy od rekordu Polski Małgorzaty Trybańskiej uzyskała Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań). Już w pierwszej próbie miała rezultat lepszy od minimum kwalifikacyjnego do sobotniego finału – 14,15 m.

 

W najlepszej ósemce będzie również Tomasz Jaszczuk (WLKS Nowe Iganie). Skoczek w dal pewnie przebrnął eliminacje – 7,78 m.

 

Z grona płotkarek na 60 m odpadła Karolina Kołeczek (Wisła Junior Sandomierz), która zajęła piąte miejsce w biegu eliminacyjnym rezultatem 8,28.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze