Kownacki: Walka ze Szpilką? Słabo to widzę

Sporty walki

- Nie miałem żadnych poważnych rozmów na temat walki ze Szpilką (20-2, 15 KO). Zapytano mnie tylko, czy mogę z nim walczyć, na co ja odpowiedziałem "tak", bo jestem bokserem, bo to jest mój zawód, żeby walczyć. Nikogo się nie boję, mogę z każdym walczyć. Dajcie Mayweathera najlepiej! - mówi niepokonany Adam Kownacki (15-0, 12 KO).

Kownacki otwarcie opowiada o tym, że walczy bez promotora, zupełnie nie jest przekonany, czy zapowiadana w polskich mediach już jako prawie pewna walka ze "Szpilą" (29 kwietnia w Long Island) ma teraz sens biznesowy, a przede wszystkim o tym, że dokonale zna swoją wartość.

 

- Od dzisiaj do potencjalnej walki mamy chyba z osiem tygodni. Nigdy nie walczyłem z leworęcznym zawodnikiem - z wyjątkiem mojej pierwszej walki, która trwała chyba 15 sekund - trzeba więc sparingpartnerów, którym trzeba zapłacić. Szpilka ma bardzo dziwny styl, trzeba mieć normalny obóz, gdzieś wyjechać, a nie trenować wśród znajomych czy żony. Czyli musiałbym podjąć decyzję walczę czy nie walczę w ciągu kilku następnych dni - powiedział Kownacki.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Przemek Garczarczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze