EU CS: Team Kinguin odpada z cyklu

E-sport
EU CS: Team Kinguin odpada z cyklu
fot. Kinguin

Przed ostatnią kolejką ważyły się losy pięciu zespołów występujących na zapleczu europejskiego LCS: Millenium, Misfits Academy, Team Kinguin, Fnatic Academy oraz PSG eSports. Dwie z tych ekipa miały pożegnać się z ligą, natomiast na trzy pozostałe czekało miejsce w play-offach. Pewnym udziału w kolejnej fazie zmagań było natomiast FC Schalke 04…

Na otwarcie, we francusko-francuskim pojedynku PSG okazało się lepsze, dwukrotnie ogrywając Millenium. Zespół Thomasa „Kirei” Yuena był w tym pojedynku drużyną ewidentnie lepszą i bardzo pewnie rozprawił się z formacją Kristoffera „P1noy” Lund Pedersena. Tym samym PSG po fatalnym początku znakomicie finiszowało, aż sześć z siedmiu zdobytych punktów uzyskując w dwóch ostatnich rundach spotkań. Dzięki triumfowi e-sportowa sekcja słynnego klubu sportowego zapewniła sobie miejsce w play-offach. PSG uniknie też starcia z bardzo mocnym FC Schalke 04 w meczu półfinałowym. Znacznie gorsze nastroje zapanowały po drugiej stronie – porażka sprawia, że Millenium z czterema punktami na koncie zajęło w cyklu zaledwie piątą pozycją. Tym samym formacja zagra w letnim zamkniętym turnieju kwalifikacyjnym do EU Challenger Series, gdzie powalczy o re-kwalifikację na zaplecze LCS.


Podobny los czeka niestety Team Kinguin. Polski zespół w piątej kolejce, w meczu o życie mierzył się z Fnatic Academy. Ekipa prowadzona przez Adriana „hatchy” Widerę nie było faworytem tego pojedynku, a po przeciwnej stronie barykady znaleźli się zawodnicy, którzy jeszcze do niedawna występowali na najwyższym szczeblu rozgrywkowym – strzelec Markus „MrRallez” Skinneholm, dżungler Maurice „Amazing” Stuckenschneider czy polski toplaner Mateusz „Kikis” Szkudlarek. Fnatic Academy po kłopotach kadrowych w środku splitu ustabilizowało skład i potwierdziło swój potencjał na Polach Sprawiedliwości. Zespół Kikisa bardzo pewnie rozegrał pierwszą mapę i zwyciężył w pojedynku numer 1. Znacznie więcej emocji przysporzyło nam drugie starcie. Kinguin po nieudanym starcie i kilku błędach odnalazło rytm i zdobyło inicjatywę oraz przewagę. Wydawało się, że spotkanie zmierza ku remisowi, ale w kluczowych momentach to Fnatic Academy lepiej zabezpieczało neutralne wzmocnienia i to właśnie to pozwoliło rywalom Polaków na powrót do gry. FNA nie wypuściło z rąk tej szansy i przy pomocy dwóch baronów przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stroną, triumfując w dwumeczu 2-0 i spychając tym samym Team Kinguin do relegacji, FNA zapewniło sobie miejsce w play-offach. W meczu półfinałowym przeciwnikiem drugiej drużyny Fnatic będzie PSG.


Jednocześnie w najmniej emocjonującym spotkaniu piątej kolejki FC Schalke 04 podejmowało Misfits Academy. Niemiecka formacja potwierdziła swoje aspiracje i w bardzo krótkim dwumeczu zupełnie zdominowała rywali, zapewniając sobie tym samym piąty już triumf i perfekcyjny split. Drużyna Oskara „Vander” Bogdana i Marcina „SELFIE” Wolskiego jest murowanym faworytem nadchodzących play-offów. Co ciekawe, w meczu półfinałowym kolejnej fazy zmagań zobaczymy powtórkę spotkania z piątej rundy sezonu zasadniczego. Pięć punktów skompletowane wcześniej przez Misfits Academy pozwoliło ekipę na spokojnie utrzymanie i sprawiło, że zespół Sofyana „CozQ” Rechchada zajął czwartą lokatę. W play-offach więc MFA zmierzy się z liderem tabeli, którym jest oczywiście FC Schalke 04.


Team Kinguin i Millenium mogą już tymczasem myśleć o turnieju kwalifikacyjnym do letniego splitu. Obydwie formacje posiadają miejsce w zamkniętej części eliminacji. Podobnie jak w przypadku edycji wiosennej, spadkowicze z Challenger Series zmierzą się w nim z sześcioma drużynami z lig narodowych oraz czterema formacjami z otwartych kwalifikacji.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze