Finał Wrocław Open: Transmisja w Polsacie Sport

Michał Przysiężny i Jurgen Melzer zmierzą się w finale tenisowego Wrocław Open - challengera rozgrywanego we wrocławskiej hali Orbita. Czy "Ołówek" pomści Jerzego Janowicza, który przegrał z Melzerem już w 2. rundzie imprezy? Transmisja meczu Przysiężny - Melzer od 17:30 w Polsacie Sport. Finał gry podwójnej o 16:00 w Polsacie Sport Extra.

Przysiężny musiał się bardzo mocno napracować, by awansować do finału, ale ostatecznie pokonał Francuza Quentina Halysa w dwóch setach. Jego osiągnięcie to historyczny sukces, bo jeszcze nigdy wcześniej żadnemu Polakowi nie udało się awansować do finału wrocławskiego challengera. Najlepszy do tej pory wynik osiągnął Łukasz Kubot, który w 2006 roku dotarł do półfinału.

W drugim półfinale zmierzyli się rozstawiony z numerem pierwszym Francuz Paul-Henri Mathieu (99. ATP) i Austriak Jurgen Melzer, który w drugiej rundzie wyeliminował Jerzego Janowicza. W pierwszym secie żadnemu z zawodników nie udało się przełamać serwisu rywala i o wyniku decydował tie-break. Więcej opanowania zachował Austriak i wygrał 7-4. Druga odsłona meczu była już zupełnie inna. Francuz zaczął seryjnie popełniać błędy, co grający konsekwentnie Melzer bezlitośnie wykorzystał i seta wygrał pewnie 6:1.

Przysiężnego i Melzera dzieli w rankingu ATP 199 miejsc - Polak zajmuje obecnie 402. lokatę, a jego rywal z Austrii plasuje się na 203. miejscu. W przeszłości Melzer wygrał jednak pięć turniejów i znajdował się znacznie wyżej w rankingu. Polski tenisista w ostatnich latach także zaliczył znaczny spadek w klasyfikacji najlepszych tenisistów świata. Obydwaj nie spotkali się do tej pory w turnieju rangi ATP World Tour.

"Zapraszam wszystkich na finał i obiecuję, że go wygram" – mówi Przysiężny, który w razie wygranej nad Melzerem pomści Jerzego Janowicza.

Transmisja meczu Przysiężny - Melzer od 17:30 w Polsacie Sport. Finał gry podwójnej o 16:00 w Polsacie Sport Extra.