Orlen Liga: Zdecydowane zwycięstwo Chemika

W spotkaniu 23. kolejki Orlen Ligi siatkarki Chemika Police pokonały Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0. Dwa pierwsze sety zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem gospodyń, emocje przyniosła dopiero trzecia partia tej konfrontacji.

W pierwszym secie dąbrowianki jedynie na początku dotrzymywały kroku gospodyniom (8:8). Później nastąpiły punktowe serie gospodyń: najpierw cztery wygrane akcje dzięki dobrej grze blokiem (12:8), później powtórka takiej serii, zwieńczona asem serwisowym Katarzyny Zaroślińskiej (18:10).  Przy takiej przewadze gospodynie kontrolowały sytuację w końcówce seta.  As serwisowy Jeleny Blagojević dał Chemikowi piłkę setową (24:17), a wynik seta na 25:18 ustalił błąd Yael Castiglione w polu zagrywki.

W drugiej odsłonie przyjezdne miały coraz większe problemy na przyjęciu. Już w początkowych fragmentach tej partii gospodynie zdobyły aż pięć punktów bezpośrednio z zagrywki, po asach Stefany Veljković,  Zaroślińskiej i Anny Werblińskiej (10:6).  Dąbrowianki nie potrafiły wykorzystać błędów własnych gospodyń, które podarowały w tym secie rywalkom aż dziewięć punktów. Veljković skuteczną kontrą zakończyła tę jednostronną odsłonę (25:18).

Pewnie wygrane dwie partie wpłynęły nieco dekoncentrująco na gospodynie, dzięki czemu trzecia odsłona przyniosła wreszcie wyrównaną walkę obu ekip. Wynik długo oscylował wokół remisu (10:10, 16:16, 20:20). Skuteczny atak Heleny Horki przyniósł dąbrowiankom piłkę setową, nie potrafiły one jednak wykorzystać szansy na skończenie tego seta. Policzanki wygrały kolejne akcje, a Jelena Blagojević kończąc długą wymianę obu ekip, zdobyła decydujący punkt (26:24). Policzanki wygrały dwudzieste drugie spotkanie w tym sezonie i wciąż pozostają niepokonane w Orlen Lidze. MVP: Katarzyna Zaroślińska.

Chemik Police - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:18, 25:18, 26:24)

Chemik: Agnieszka Bednarek-Kasza, Jelena Blagojevic, Stefana Veljkovic, Anna Werblińska, Joanna Wołosz, Katarzyna Zaroślińska - Aleksandra Krzos (libero) - Aleksandra Jagieło.

Tauron MKS: Kamila Ganszczyk, Helena Horka, Tamara Kaliszuk, Daria Paszek, Aleksandra Sikorska, Kathleen Weiss - Izabela Lemańczyk (libero) - Yael Castiglione, Marta Ciesiulewicz, Kinga Drabek, Eleonora Dziękiewicz.