Paryż-Nicea: Demare wygrał pierwszy etap

Francuz Arnaud Demare (FDJ) wygrał w Bois d'Arcy pierwszy etap wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea i zdobył żółtą koszulkę lidera. Na finiszu wyprzedził swojego rodaka Juliana Alaphilippe'a (Quick-Step).

Ze stratą dziewięciu sekund dojechała do mety pierwsza grupa, którą przyprowadził Norweg Alexander Kristoff (Katiusza).

Faworyci wyścigu niespodziewanie ponieśli straty. Silny boczny wiatr sprawił, że około 40 km po starcie peleton podzielił się, a z tyłu zostali m.in. Australijczyk Richie Porte (BMC), Francuz Romain Bardet (AG2R) i Hiszpan Alberto Contador (Trek). Przez ponad 100 km próbowali doścignąć pierwszą grupę, ale to im się nie udało. Porte i Bardet stracili do zwycięzcy 47 sekund, a Contador - 1.04.

Jedyny Polak w stawce - Michał Gołaś (Sky), który w sobotę w Toskanii pomagał Michałowi Kwiatkowskiemu wygrać wyścig Strade Bianche, ukończył etap ze stratą ponad 16 minut.

Ośmioetapowy wyścig, z najwyższą kategorią UCI World Tour, zakończy się 12 marca w Nicei.