Liga Światowa 2017: Brazylia gospodarzem Final Six! Mecze na stadionie piłkarskim

Siatkówka
Liga Światowa 2017: Brazylia gospodarzem Final Six! Mecze na stadionie piłkarskim
fot. PAP/EPA

Turniej finałowy tegorocznej edycji Ligi Światowej siatkarzy zorganizuje brazylijskie miasto Kurytyba. Mecze zostaną rozegrane na tamtejszym stadionie piłkarskim, na którym na co dzień występuje Clube Atlético Paranaense.

Turniej finałowy Ligi Światowej 2017 zostanie zorganizowany w Brazylii w dniach 4-8 lipca. Gospodarze wzięli przykład z Polaków, którzy mecz otwarcia mistrzostw świata 2014 zorganizowali na Stadionie Narodowym. Turniej zostanie rozegrany na stadionie piłkarskim w Kurytybie, a mecze będzie mogło oglądać ponad 40 tysięcy kibiców. Stadion Joaquima Americo Guimaraesa w Kurytybie był areną mistrzostw świata w piłce nożnej 2014; rozegrano na nim 4 mecze fazy grupowej.

 

 

Finał tej prestiżowej imprezy odbędzie się w Brazylii po raz szósty, wcześniej siatkarzy gościły: Sao Palo (1993), Rio de Janeiro (1995, 2008, 2015) oraz Belo Horizonte (2002).

 

W tegorocznej edycji Ligi Światowej weźmie udział 36 reprezentacji, podzielonych na trzy dywizje. W rozgrywkach LŚ zadebiutują (w III Dywizji) reprezentacje Austrii i Estonii.  Biało-czerwoni zagrają w I Dywizji, w której zaprezentują się również: Argentyna, Belgia, Brazylia, Bułgaria, Francja, Iran, Kanada, Rosja, Serbia (triumfator edycji 2016), USA oraz Włochy. Podobnie jak w minionym sezonie, walka o Final Six będzie się toczyć w serii turniejów.

 

Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego zmagania zainaugurują na turnieju we Włoszech (2-4 czerwca), podczas którego dojdzie również do rewanżu za olimpijski finał Brazylia - Włochy. Czterozespołową stawkę uzupełnią siatkarze Iranu. Kolejne czerwcowe weekendy to dla polskich siatkarzy boje w następnych imprezach w Bułgarii i w Polsce.

 

Terminarz reprezentacji Polski w I fazie LŚ:

 

2-4 czerwca 2017 (turniej we Włoszech): Polska, Brazylia, Iran, Włochy.
9-11 czerwca 2017 (turniej w Bułgarii): Polska, Brazylia, Bułgaria, Kanada.
16-18 czerwca 2017 (turniej w Polsce): Polska, Iran, Rosja, USA.

RM, Polsat Sport, fivb.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie